Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Idén végeztem az egyetemen...

Idén végeztem az egyetemen gépészmérnökként, de nem találok olyan munkát, ahová fölvennének Budapesten. Sajnos kevés tapasztalattal rendelkezem a szakmában. Tippe lenne valakinek, hogy hol, hogyan, vagy milyen cégeknél probálkozzak? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Hallgatói jogviszonyom is lejárt.

2021. aug. 17. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

MÁV? Sok pályakezdő mérnöki állást látok náluk meghirdetve.

[link]

Én dobnék nekik egy e-mailt.


Mondjuk most egy pályakezdő gépészmérnök pozíciót látok, az is Dombóváron.

[link]

2021. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Szia,


Személyes story: Közgazdász hallgatóként a covid korlátozások alatt végeztem a szakmai gyakorlatom, majd szereztem BA diplomát. Nem volt egyszerű...

Fölhasználtam azt a kicsinyke networköm, amim volt, és végül egy egyetemi vendégelőadónk starupjában kaptam munkát. Onnan váltottam egy következő helyre, ami nem vált be, és most a 3. helyemen vagyok, amivel már nagyon-nagyon meg vagyok elégedve. A profilom fönn van a profession-ön, a második hely megjelölése óta folyamatosan hívnak fejvadászok heti, ha épp frissítem a profilom, napi rendszerességgel.


Tippjeim:

-Vállalj el egy munkát, akkor is, ha nincs jó neve, vagy szarul fizet, vagy szar helyen van, etc. Dolgozz, szerezz tapasztalatot, könyebb váltani, ha már van valami, és látják hogy dolgoztál, mások megbíztak benned.

-Legyen egy profi, komoly CV-d, ami a keresőszavakra van optimalizálva. Te vagy a műszakis, jobban érted a scripteket, amikkel a cv-ket monitorozzák. Én egy Harvard stílusú amerikai cv-t ajánlok, word-ben megszerkesztve, pdf-re konvertálva. Tudd, mik azok a programok, képességek amiket keresnek az állásokban, és szerepeljen az önéletrajzodban.

-Profession, LinkedIn legyen kitöltve

-Ha van bármilyen tapasztalatod, akár szakmai, akár nem, írd bele. Pályakezdő vagy, én azt is beleírnám hogy culáger voltál egy építkezésen vagy értékesítő valahol. Lássák, hogy dolgoztál már, és felelősségteljes vagy. Ha nem dolgoztál sehol, valami ilyet kamuzz be, nem mennek utána, családi Kkv persze itt előny.


Hogy hol próbálkozz?

M i n d e n h o l. Szar dolog kétszáz helyre jelentkezni,pláne ha le se bagózzák az embert, de vedd úgy, hogy most ez a 8 órás melód.


Hajrá, sok sikert és kitartást kívánok, tudom milyen nehéz.

Kérlek majd írj ha kaptál állásajánlatot.

2021. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Mégis hol keresel?


Professionön 14 tapasztalatot nem igénylő, gépészmérnöknek való munkát találtam egy gyors kereséssel Bp és 45 km-es körzetében. Országosan kb 90-et.


Linkedinen 500 + találat van pályakezdő mérnökre, ha az it szektort kiveszem, akkor is 70.

2021. aug. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg: szakmai gyakorlatod csak volt, nem?
2021. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló - a mávnál már elutasítottak a héten

2. válaszoló - nincs mit elvállalni. Profession, linkedin lasan teljesen használhatatlan, pedig fent vagyok

3. válaszoló - 500 találat it-seknek, a maradék 70 nagy része kamu vagy több év tapasztalat kell

4. válaszoló - a szakmai gyak semmit sem ér

2021. aug. 18. 00:10
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Direkt entry levelre kerestem, szóval, nem, nem kell több év tapasztalat.

Amúgy is, írsz egy szép önéletrajzot a szakmai gyakorlataiddal, és jelentkezel olyan állásra is, amihez 1-2 év gyakorlat kell, aztán eladod magad az interjún!

Ne legyél már életképtelen!

Még az önéletrajzod is kijavítom neked, ha átküldöd.

2021. aug. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom előadni magam az interjún, mert fel sem keresnek jelentkezés után.

Feladtam.

2021. aug. 18. 13:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy küldd àt az önèletrajzod ès megmondom, mit kell javîtani rajta. (Szemèlyes adatok meg kèp nèlkül)
2021. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elküldheted a CV-d.
2021. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Találtál állást?
2023. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!