Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elszúrtam a pályaválasztásomat...

Elszúrtam a pályaválasztásomat, de cudarul. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ötleteket szeretnék kérni, mert nem tudom merre induljak. Kommunikáció szakon végeztem, van egy felsőfokú német és egy középfokú angol nyelvvizsgám. Most lesz három éve, hogy egy kisebb online lapnál dolgozom újságíró-szerkesztőként (illetve néha back office feladatokat is végzek + a hirdetőkkel tartom a kapcsolatot). Most, 30 évesen kellett rájönnöm, hogy ebben a munkában nincsen perspektíva. Azt hiszem országos szinten jónak mondható a fizetésem (nettó 310), nem ezzel van a gond. Gyakorlatilag 3 éve nem fejlődöm és az újságírás világa is megszokhatatlan. Nem tudom ilyen alapokkal merre lenne érdemes elindulni. Mindig újságíró akartam lenni, tudatosan erre készültem, nem azért választottam a kommunikációt, mert nem volt jobb ötletem. Nem tudok visszaülni az iskolapadba nappalin, 30 évesen őszintén szólva már nem is akarnék. Tudom, hogy jól keresni mérnöki fizetéssel lehet vagy orvosként, ezek már nyilván ki vannak lőve. Szívesen lennék fizikai munkás, pl. villanyszerelő, de egy gerincbetegség miatt jelenleg is fűzőt hordok. Szóval nem lesz más választásom, mint átképezni magam levelezőn/távoktatáson. Van bármi, amihez az újságírás jó belépő? Előre is köszönöm az ötleteket!

2021. aug. 20. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

A kérdés NEM AZ, hogy mihez jó belépö a meglévö végzettséged, hanem hogy MIT akarsz ezenetúl csinálni? Mert hiába ír valaki bármit is, ha az neked semmivel sem pozitívabb, mint a mostani.

Meg még az is elöfordulhat, hogy nem a mostani szakoddal/végzettségeddel van a gond, hanem a jelenlegi munkahelyeden nem kapsz olyan feladatokat, amik érdekesek lennének neked. Ebben az esetben inkább más helyet lenne érdemes keresni, az egyszerübb megoldás.

2021. aug. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Lehetnel IT programozo. Par honap alatt megvan es kell az angol is. Fizu is okes.
2021. aug. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1, nincs okom panaszra, a munkahelyem rendben van. Egyszerűen az újságírásban én fizetésileg eljutottam addig, amíg egy halandó eljuthat. Sok országos lapnál sem keresnek ennyit ennyit, akik egyébként komolyabb témákon dolgoznak. Más helyet keresni lehet, de ez a piac haldoklik. Nem szeretnék politizálni, de aki most akár egy gyors Google-kereséssel utánanéz, maga is erre jut.


2, Igen, sejthettem volna, hogy ez fontos infó: 0 érzékem van az informatikához.

2021. aug. 20. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:
PR vagy marketing logikus irány lenne.
2021. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pr, marketing, procurement, hr, stakeholder management, projekt menedzsment, esetleg ügyfélszolgàlat.


Valószínűleg jól kommunikálsz és beszèlsz két nyelvet, ez jó alap egy ssc-be például, angolra kicsit ràgyúrsz, és ha tényleg hajlandó vagy fejleszteni magad ( nem kell más diploma), akkor 4-5 éven belül egy belépő középvezetői szintet simàn el lehet érni, ami nyilván érdekesebb feladatokat biztosít, illetve anyagilag is megbecsült leszel.

2021. aug. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mit tanítottak a kommunikáció szakon, de szerintem az újságíró szakma pont arról szól, hogy felkutatod és rendszerezed az információkat, AZTÁN jön csak az, hogy írsz arról, aminek utána jártál.


A saját problémádat is valahogy így kéne kezelni, hogy utána jársz, mik a készségeid, érdeklődésed, mi az, amit szívesen csinálnál, milyen irányokba volna érdemes elindulnod, merre mik a lehetőségeid.


Az informatika nem érzék kérdése, meg kell tanulni. Valamennyi informatikai jártasság egyre inkább minden területen szükséges - az újságírás sem kivétel ez alól, mert ott is egyre inkább adatok, adatbázisok, rendszerek átlátásán és kezelésén múlik minden. Az informatika egyre inkább átsző mindent. Nem tudom, feltűnt-e az újság szerkesztőségében ülve, de ma már bolti pénztáros, kéményseprő, kaja futár és a vonat kalauz is informatikát használ. Aki nem képes lépést tartani a technikával, az nem fog tudni elhelyezkedni - pláne nem komolyabb állásokban.


Ha csak a nyelvtudásodra építesz, azzal leginkább csak ügyfélszolgálatos munkákra vagy alkalmas, amivel kétlem, hogy sokra mész, főleg az anyagi céljaid tekintetében.

Ha a kommunikációs képzésedet sikerül egy kis marketing tudással is feldobni, akkor abból már akár lehet is valami. Copyrighter, reklám szöveg író, különféle fordítási és egyéb munkák. De egyre inkább nélkülözhetetlen innen is némi informatikai tudás. Már a pályakezdő marketinges állások is a közösségi média működésének aktív és magas szintű ismeretével kezdődnek - ami szintén informatika. Ha te annyival lezárod az informatikát, hogy nem erősséged, akkor nem túl jók a lehetőségeid.

2021. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6, a kommunikáció szakon nem sokat tanítottak, őszintén szólva a napi munkámban gyakorlatilag nem veszem hasznát az ott tanultaknak. Ja de, kicsit. Tudod mit tanítottak? Pl. azt, hogy érvelési hiba, amit te gyönyörűen illusztrálsz: attól, hogy egy információról nem írtam (képességek felmérése), az nem jelenti azt, hogy nem történt meg, így nem is lehet tényként kezelni. Ez pl. egy fontos tudás, amivel a többi válaszadó rendelkezik.


Nyilván alapszinten értek az informatikához, hiszen én is adatbázisokat, szerkesztőségi rendszereket, képszerkesztőt, forgalmmérőket használok, ez azonban elképesztő távolságban van attól az informatikai tudástól, ami a munkához kellene. Hidd el, pontosan tudom milyen érdeklődés kell az IT-hez, ha még nem láttál szerkesztőséget belülről, elmondom hogy a kollégáink között fejlesztők, tesztelők stb. is vannak, akik hátteret teremtenek a munkánkhoz.


És ha ez nem lenne elég, több barátom is ezen a területen dolgozik és de, kell hozzá érzék, egyfajta gondolkodásmód. Nagyon érdekes, hogy a szememre hányod, hogy nem mértem fel a képességeimet, érdeklődésemet, de amikor arról írok, hogy az IT-ra ezek miatt alkalmatlan vagyok, azt nem fogadod el. Ez is egy érvelési hiba, lám valamire mégiscsak jó volt a kommunikáció szak :)


Mindegy, a munkámnak annyi haszna mindenképpen van, hogy stílusban és intelligenciában egy bizonyos szintet megütő emberek között lehetek, ez pedig ne forintosítható.


Az értelmes válaszolóknak nagyon köszönöm!

2021. aug. 31. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!