Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más cégek hasonló munkára...

Más cégek hasonló munkára adott bérajánlata jó kártya egy meglevő munkahellyel való bértárgyaláskor?

Figyelt kérdés

Ha nekem egy jó ideje nem emeltek semmit, és van egy írásos (sőt kettő írásos) ajánlatom két más cégtől teljesen hasonló munkakörben, jóval magasabb ébrrel, akkor ez egy olyan konkrétum, amivel már le lehet ülni helyben a meglevő munkaheléyen bértárgyalásra?


Vagy semmit se ér az egész mert a főnök mondhatja hogy menjél oda akkor?

Vagy még „jobb“ ha le se hajlandó velem ülni bértárgyalásra így mire megyek az ajánlatokkal.


Mi a helyzet ebben a két esetben? Akkor mégse olyan jó kártya a máshonnan kapott bérajánlat?


2021. aug. 20. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Azt kell kitalálnod, hogy a munkahelyednek mekkora költségbe kerülne a pótlásod. Egy multinál a HR-es neki se kezd az adminisztrációnak 100.000 forint alatt. Ha fel kell adni egy hirdetést a nagyobb hirdetési portálokon az 2-300.000 forint/hótól kezdődik, de minden egyes hónapig amíg nem találnak alkalmas jelöltet tovább ketyeg. A betanítási folyamat alatt 1,5-2 hónapig az új munkaerő hasztalan így vagy tapasztaltat kell keresni drágábban vagy be kell tanítani egy újat, de lényeg a lényeg, hogy minél bonyolultabbak és specializáltabbak a munkafolyamatok, ez annál drágább. Egy kezdő SAP vagy más vállalatirányítási tanfolyamért simán fizetnek a cégek 500.000-1.000.000 forintot/fő. S ugye ott van még, hogy munkaeszközökből is új dukálna az utódodnak - bár természetes, hogy mindenkinek cserélik 3-4 évente a laptopját/telefonját, de ha gyorsabb a fluktuáció, akkor ezek az eszközök sem bírják ki az élettartamukat, a cég többet bukik rajtuk.

Összességében ha rövid távon (1-2 év) kisebb a költsége megnövelni a béredet, mint pótolni téged, akkor jók az esélyeid.

2021. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na minden amit leírtál sajnos kuka az én esetemben mert ez kis kkv cég, alig 15 emberrel.

Itt nincs HR-es, itt nincs professionos drága álláshirdetés pláne fejvadász itt nincs betanítási folyamat.

Ide "kész " embereket vesznek fel, akiket ma felvesznek holnap már dolgozik. Semmiféle betanítás nincs, elvárják hogy azonnal mindent tudj magadtól de meg nem fizetik, örülj hogy ott lehetsz.



"is új dukálna az utódodnak - bár természetes, hogy mindenkinek cserélik 3-4 évente a laptopját/telefonját, "


na itt ez se gond, mert még egy golyóstollat se kapsz. semmit se kapsz. Dolgozz azzal amit hozol és ez nem vicc.

Én évek óta laptoppal, a SAJÁTOMMAL dolgozom. Soha senki meg nem kérdezte kell-e céges gép. Oldd meg. Vagy másnap már ne gyere.

Itt így állnak hozzá-és lám még így is megy a cég, így nem csinálják rosszul.

2021. aug. 20. 15:01
 3/11 A kérdező kommentje:
És uyge mindent elmond a cégről hogy amikor rákérdeztem az emelésre közölték hogy hát nem kell itt dolgozni.
2021. aug. 20. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor menjenek a f*szba, en mar reg felmondtam volna.
2021. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is!!! VOLNA. ha lett volna más ajánlatom.

de nem volt. Most viszont van.

2021. aug. 20. 15:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a hiszti tárgya, munkaügyes trollocska?
2021. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fax a kérdés? Felmondasz, elfogadod az egyik ajánlatot, csá. Ha meg akar tartani a cég, lehet hogy megnyomja a ceruzáját. De olyan láblógató, hisztiző anyámasszonykatonáját mint te, én biztos nem tartogatnék.
2021. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Verjétek már ki a fejetekből ezt a bertargyalas dolgot!


Van jó ajánlatod, felmondasz és elmész oda dolgozni.


Ha nagyon akar marasztalni, majd ő tesz ajánlatot.

2021. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy nem is lehetne tárgyalásnak nevezni, hiszen onnan indul, hogy quasi megzsarolod a munkáltatót. Csak simán fel kell mondani.
2021. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Abban mi a zsarolás hogy azt mondom nézd főnök. ezért a munkáért máshol többet adnak. És én is pénzből élek.(a folytatást meg találja ki)

Ebben mi a zsarolás?


Ez olyan mintha a sarki zöldséges drágábban adná az almát mint ami egy utcával arrébb van. És azt mondom neki: máshol olcsóbb...(a folytatást meg találja ki...)


ebben mi a zsarolás?

2021. aug. 20. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!