Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy ügyvédj...

Mennyit keres most egy ügyvédjelolt nemzetközi cégnél, vagy adószakértő big fournál?

Figyelt kérdés
Milyen a karrier ezeken a helyeken? Szakvizsgara hogyan készít fel, home office lehetőség van? Fizetések hogyan alakulnak?

2021. aug. 20. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ügyvédjelölt nem lehetsz egy " nemzetközi cégnél", szóval 0 forint. Multi környezetben jellemzően van home office lehetőség.


Másodikra annyit vàlaszolok, hogy attól függ, nyelvtudás, tapasztalat, pozi. 350e és br. 2.5 millió között. Kicsit pontosabban tudok válaszolni, ha több részletet írsz.

2021. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi cég helyett gondolom nemzetközi ügyvédi irodára gondoltál igaz? Milyen terület? Vagy multira, de ott nem lehetsz ügyvédjelölt.
2021. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nemzetközi ügyvédi irodára gondoltam, mint ügyvédjelölt.

Mivel ügyvédjelölt kapcsán tettem fel a kérdést, ezáltal valószínű, hogy a pályakezdő vagy minimális tapasztalattal rendelkező munkavállalók vonatkozásában érdeklődnék, de szívesen veszem ha teljesen -lehetőségekhez képest- válaszokat kapok és a pályakezdőtől egészen a tapasztalt munkavállalóig kiterjedők a válaszok.

2021. szept. 7. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nemzetközi irodánál vagyok pályakezdő, 230 nettó volt a kezdőm, amit próbaidő után felemeltek 260-ra. Kb. úgy lehet számolni, hogy 7-10 hónaponként emelkedik 30-50 ezer forinttal, szakvizsgáig felmegy 380-400 körüli összegre. Egy egészen szűk jogterülettel foglalkozom, és a nyelvtudásom miatt vettek fel. Kb. ez az egyetlen lényeges tényező, semmi más nem számít. A summa cum laude diplomámmal ugyanannyit keresek, mint a mellettem ülő rite, egy közös bennünk, hogy mindketten jól tudunk angolul. Az egyetem sajnos nem ad gyakorlati tudást, így mindenki mindent az elejéről kezd megtanulni a munkavégzés során. Egy ügyvédi iroda simán tudna többet fizetni, csak nincs mire. Úgy értem, hogy egy pályakezdő még nem tud semmit, főleg pénzügyi jog, finance, MandA, versenyjog és szellemi tulajdonjog területén. Az első 5-8 hónapban még nem is nagyon termelsz bevételt a cégnek, mivel egy junior ügyvéd mindig ellenőrizni fogja a munkádat, meg sok helyen át is fogja dolgozni. Valójában az irodának egy befektetés vagy. Kiválaszt téged, mivel jól beszélsz angolul, kiképez, emeli a fizetésed, nála maradsz 7-8 évig és termeled neki a bevételt. Nemzetközi irodák átlagban 15-45 ezer forint közötti órabérrel vállalnak el ügyeket, de a 15-20 a jellemzőbb belföldön. Ebből egy ügyvédjelölt nettó 1500 forint körül megy el egy órában, tehát megéri nekik.
2021. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és szakvizsga után mi a kilátás a karrierre? Home office lehetőség van?
2021. szept. 19. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szakvizsga után kb. 400 ezer a fizetés, és néhány év tapasztalattal felmegy 680-720 körülre, ez később már csak kicsit fog emelkedni, meghatározó pozícióban lévő szenior ügyvédek kereshetnek havi 1,2 millió közül, a pertnerek viszont többet. A partnerek munkája egyébként sokkal nehezebb és annyira nem is jogi, ők inkább üzletemberek. Gondoskodni kell az ügyfelek megszerzéséről, megtartásáról. Stb. Home office van, de ügyvédjelöltként ennek sok értelme nincs, mert tanulásról szól ez a három év, személyes mentorálással sokkal könnyebb. Ezért nem is engedik nagyon jelölteknek, kivételes esetek persze vannak. Ügyvédek szoktak dolgozni home officeből, de mivel egy projekten három-négy ember dolgozik egyszerre, könnyebb együtt dolgozni, ha mindenki jelen van. Így inkább azt mondanám, hogy havi 1-2 napot dolgoznak otthonról.
2021. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!