Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, tanári szak vagy ne?

Mit tegyek, tanári szak vagy ne?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és minden álmom, hogy irodalomtanár legyek majd. Viszont a fizetésük borzalmas, nettó 145 ezer egy kezdő tanár fizetése, ez a szakmunkás minimálbér.


És ahogy láttam, később sem igazán emelkedik majd.



274.050 a bruttó (!) fizetése egy mesterdiplomával rendelkező tanárnak 10 év után, megnéztem a bértáblát. Ez nettó 182.243 Ft (!!!).



2021. aug. 22. 15:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
28%

Régen én is tanár akartam lenni.


Sztem nem stresszes a dolog. Megtart napi 4-5 órát. Dogákat javít. Hosszú nyári szünet, amikor azt csinál, amit akar. Lehet menni munkaidőben osztalykirandulasra, ilyen-olyan kirándulásra, programra.


Ezt a készülni kell az órákra dolgot meg végképp nem értem. Ott a tankönyv, mindig az abban következo tananyag jön. De amúgy ott a tanmenet az nem változik jelentősen évente.


Meg ha tanár az ember, akkor kb. Ranez a tankönyvben a címre és már abból tudja, h mizu van és miről kell beszélnie.



Aztán rajottem, h én nem érnem be annyi pénzzel, amit ott adnak. Havi 140 ezer nekem semmire nem lenne elég.



Sztem az csak annak éri meg, akit otthonro tudnak 250-300ezer/ hó összeggel támogatni pluszban, a tanárfizuja mellé.


Sajnos az én csaladom ezt a hobbiszakmát így nem tudja finanszírozni. Szóval lemondtam róla.

2021. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeretnéd csinálni akkor csináld viszont az tény hogy szarul keresnek
2021. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy 10 éven belül ők is sorra kerülnek, mint most az orvosok.

De még nem esküdnék erre.

2021. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
41%
Ha lesz kormányváltás talán emelkedik kicsit a bérük. Nemrég is éppen volt valami tüntetésük a bér ellen, ha jól emlékszem. Vagyis nem a bér ellen, hanem az emelésért😅 Magyarországon a legkevesebb a tanárok fizetése és a legnagyobb a leterhelésük. Sajnálom is őket, egy jó pedagógus nem ezt érdemli
2021. aug. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

“Sztem nem stresszes a dolog. Megtart napi 4-5 órát. Dogákat javít. Hosszú nyári szünet, amikor azt csinál, amit akar. Lehet menni munkaidőben osztalykirandulasra, ilyen-olyan kirándulásra, programra.


Ezt a készülni kell az órákra dolgot meg végképp nem értem. Ott a tankönyv, mindig az abban következo tananyag jön. De amúgy ott a tanmenet az nem változik jelentősen évente.”



Hmmm

Heti minimum 28 órát kell tartani

A nyári szünet teljes egésze nem szabad, mivel van egy csomó kötelező dolog, amit meg kell csinálni és kötelező munkanap

Minden évben új tanmenetet kell leadni és bizony voltak évek, hogy a nemzeti alaptanterv évente változott

A nem stresszesről annyit, hogy sok iskolában rutinszerű, hogy üvölt veled a gyerek vagy a szülője, esetleg meg is üt…


Kérdező, egész őszintén, tanári végzettségem van, több tanár van a családban.NE csináld!

43 éves vagyok 25 évesen pályát módosítottam, ha nem teszem, még mindig otthon laknák a szüleimmel.

2021. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
73%
5-ös: 28 éves tanárnő a barátnőm. Sajnos szomorú ezt mondani de én gépkezelőként egy gyárban 2 műszakkal keresek 270-et, ő meg úgymond diplomával fele annyit. Abszolút nem látja a kiutat, hogy majd saját lakást tudjon venni.
2021. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%
Oké utolsó de ha választani kellene ugyanazért a pénzért én is tanárnak mennék inkább mint gépkezelőnek 2 műszakba ami legyilkolja az egészségemet az éjszakázás miatt.
2021. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
15%

A tanári szakkal egyébként az a baj hogy nagyrészt bárki tudna tanár lenni, egy betanított szellemi munka.

Mint tudjuk piac gazdaságban a kereslet és a kinálat a döntő a munkaerőpiacon, a legutolsó hülyegyerek aki tulajdonképpen alkalmatlan bármilyen diplomára felénk annak szokták mondani legyél magyar-töri tanár vagy vmi hasonló, azt ha nem vagy tehetséges akkor is elvégzed.

Nos fizetésben ez meglátszik, vagy mondok egy példát, ha lebetegszel akár egy takarítót is küldhetnének a helyedre, legtöbb tanárnál annyi a tanitás hogy kimásol vmit és azt leadja vagy könyvből felolvastat, ehhez nem kell tudás. Van olyan aki 40-50 éve ugyanazt tanitja, a munkaerőpiacon max a gyárban van ilyen hogy semmi változás és ugyanazt csomagolod szereled mint egy robot.


Sokan irták hogy orvos ugyanaz, nos egyáltalán nem, ember életről van szó és orvosit elvégezni kifejezetten nagy intelligenciát igényel, kevesen tudják elvégezni ezért is fizetik meg.


Tanáriból senki nem bukik ki szinte

2021. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
4%

7-es: a két műszak az mindenhol a délelőtt/délutánt jelenti.

6-14-ig

14-22-ig


Nem mondom, hogy álommeló de legalább tervezhető fixen tudom azt, hogy vasárnap nem dolgozok.

Aki pedig tanár ott hétvégén sem csak a lazsálás megy. Dolgozat javítás, készülés az órára stb.

2021. aug. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

8as:


sajnos igaz, hogy nem minden tanár tanít rendesen. Volt olyan tanárom a főiskolán akinél konkrétan annyiból állt az óra, hogy ott a PDF a gépen olvassák el és két mondatnál többet nem beszélt sose.

Persze a vizsgán meg nagyon kemény volt.

2021. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!