Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, tanári szak vagy ne?

Mit tegyek, tanári szak vagy ne?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és minden álmom, hogy irodalomtanár legyek majd. Viszont a fizetésük borzalmas, nettó 145 ezer egy kezdő tanár fizetése, ez a szakmunkás minimálbér.


És ahogy láttam, később sem igazán emelkedik majd.



274.050 a bruttó (!) fizetése egy mesterdiplomával rendelkező tanárnak 10 év után, megnéztem a bértáblát. Ez nettó 182.243 Ft (!!!).



2021. aug. 22. 15:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
54%

A családban két tanár van. Az egyik kb 25 éve tanár, 230at keres, másik 5 éve tanár 173-at keres.


Az elsőnek pedig fogalma sincs semmiről, mert igenis stresszes. A legtöbb osztályban vannak problémás gyerekek, nonstop fegyelmezni kell és vigyázni rájuk. Ha a gyerekek megneszelik, hogy gyengébb vagy, szarrá szívatnak téged, ahol csak tudnak. Korosztálytól függetlenül. A szabadidődből is jócskán áldozol rájuk, mert a szülő bármikor hívhat, kereshet, emellett a dolgozatösszeállítás és javítás, az óratervek írása és egyebek sem öt perc. A tanár felel még a terem dekorációról is. Ha neked esik egy-két szülő, neked kell intézkedni, és magyarázkodni, hogy miért nem kap Józsika ötöst a versre, ha egy sort sem tanult meg. Órarendösszeállítás, rossz órarend miatti szívás, tankönyvosztás és berendelés, beszélni a családsegítőkkel, akár rendőrségi ügyekbe folyni, akár tárgyalásokra járni. Állandó értekezletek vannak, amikről alig lehet szabadulni, mert csak tart és tart és tart.


Szóval igenis stresszes. Anyám és nővérem a két szóbanforgó tanár és gyakorlatilag életük minden pillanatát a suli tölti ki. Ezért van az, hogyha nem a hivatásod, akkor el fogod hagyni a pályát.

2021. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Végülis lehet vergődni hogy az állam adjon nettó 500 ezret tanárnak akkor megyek én is. Tinilányokat/egyetemista lányokkal ismerettséget szerezni, aztán felolvasni tankönyvből.


Nem vagyok jó tanuló de tanári menne :D

2021. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
64%
23, az a szomorú, hogy igazad van, én 20 + éve végeztem, de a kb 25 fős csoportból 1 ember jelentkezett tanárnak első helyen, mindenki mást nem vettek fel az elsőnek jelölt helyre
2021. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
*22
2021. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Ezt mondom de fáj az igazság.

Betanított szellemi munka minimális követelménnyel.

Persze dolgozik stb javít készül tanít de egy pék is dolgozik keményen vagy ápoló őket sem fizetik meg.

Nincs piaci érték lehet habzó pofával többet követelni de tanár akkor is egy szakmunka alacsony skill szükséglettel

2021. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%
Annak, hogy ma így gondolkodnak az emberek a pedagógus hivatásról annak a magyar oktatási rendszer lezüllöttsége az oka, és nem a pedagógusi hivatás könnyedsége. Persze, amikor bárki, bárminemű változást próbál előidézni ebben a szarban, akkor épp ezek az emberek azok, akik arról kezdenek óbégatni, hogy jó van az úgy ahogy van, az én tanáraim is kretének voltak stb. Nincs szolidaritás ebben az országban. De én már várom, hogy bedőljön ez a rendszer. Ezt akarják az emberek a gyerekeiknek.
2021. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#25, igen, volt olyan tanárom aki felolvasta, másik sorban felolvastatta a tankönyvet, amúgy nyelvtanárok. Ennyi erővel egy hétévest is beküldhettek volna tanítani.


Másik élmény: egy erdélyi történész, kérdezgettem Erdélyről meg a történelméről, annyit ismételt, hogy ebben a kis faluban ennyi magyar él, abban annyi. Könyörgök, ez Wikipédiáról elsajátítható.

2022. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
*ismételgetett
2022. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!