Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissen szerzett PhD diplomáva...

Frissen szerzett PhD diplomával (szintetikus szerves kémiai és gyógyszeripari területen) milyen kezdő fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Hamarosan sor kerül a doktori disszertációm megvédésére, ami után álláskeresés lesz terítéken. A kutatási területem: szerves kémia, szintézistervezés, új vegyületek szerkezetének azonosítása (spektroszkópiai módszerek), irodalomkutatás, reakciók és módszerek fejlesztése, megtervezése. Az álommelóm az, hogy egy gyógyszeripari cégnél kutatólabort vezessek, és egy általam irányított vegyész csapat dolgozzon egy adott vegyület vagy gyógyszerjelölt előállításának kidolgozásán. Nyilván ez nem azonnal, frissdiplomás PhD-sként fog megvalósulni, biztos vagyok benne hogy ehhez is kell szakmai tapasztalat. Ezért egyelőre az érdekelne, hogy ha mondjuk, tegyük fel, kutatóként elhelyezkedem valahol, akkor kb milyen fizetésre számíthatok (életem első munkaviszonyát fogom megkezdeni, de PhD hallgatóként 4 éves kutatói tapasztalatot szereztem). Akinek esetleg lenne személyes tapasztalata, ismer ilyen embert aki járt hasonló cipőben, azt nagyon megköszönném ha megosztaná (melyik cégnél történt, milyen összeget kapott, milyen munkakörben helyezkedett el PhD védés után az illető?) De természetesen szubjektív véleményeknek is örülök. Köszönöm szépen a rám fordított időtöket :)

2021. aug. 22. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Ki mondja meg neki?
2021. aug. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
18%
minimálbér
2021. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Brutto 350-400 között.


2-es ne viccelj már, egy PhD tud. fokozattal rendelkező diplomás nem minimálbért kap!

Pl. kutatóként nem kell utána fizetni a 120e Ft járulékot a PhD miatt.


Kérdező: melyik egyetemen és miből diplomáztál, illetve csináltad a PhD-t?

2021. aug. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem még a bruttó 400 is irreálisan alacsonynak tűnik, ennél még egy ipari technikus is sokkal többet keres, ismerek ilyen embert, és ismerek mesterdiplomás vegyészt és vegyészmérnököt akik PhD nélkül is efölött vannak. Megkérdezhetem, hogy ezt a 350-400-as adatot honnan vetted? Személyes tapasztalat vagy egy ismerősöd kapott ennyit, illetve ha igen, melyik cégnél?


BSc és MSc: BME vegyészmérnöki kar, gyógyszervegyész-mérnök szakirány

PhD: Debreceni Egyetem Szerves Kémia Tanszék, a fokozat típusa: kémiai tudományok doktora, ez igazából bármilyen preparatív szerves kémiai kutatómunkát magában foglal.

2021. aug. 23. 14:01
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Én is PhD-s vegyész vagyok, 20 év tapasztalattal keresek 750 bruttót, ebből saccoltam a 350-400 kezdő fizetést.

Vigyázz, "a kémiai tudomány doktora" a DSc-t jelenti!

Neked PhD (Philologiae Doctor) tudományos fokozatod van kémiai tudományokból.

2021. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ.


Elég érthetetlen ez a helyzet számomra. Egy Sanofiban dolgozó technikus ismerősöm nettóban keres ennyit, gyakorlatilag szakmunkás végzettséggel. Nem lehetséges, hogy iparágtól és szakterülettől is függ a dolog? Azért egy gyógyszerfejlesztéssel foglalkozó kutató vegyész PhD diplomával ne keressen már kevesebbet, mint egy termeléstechnikus.


Ötös, te milyen területen és melyik cégnél vagy, már ha nem vagyok túl indiszkrét? Azért 20 év tapasztalattal már kicsivel többre gondolnék, de persze biztos függ a beosztástól is. Ha beosztott kutató vagy akkor értem nagyjából, de ha mondjuk középvezetői szinten vagy, K+F-i osztályt vagy laborcsoportot vezetsz, akkor ez nem egy jó fizetés 20 év után szerintem. Márpedig úgy gondolom, hogy ilyen vezetői szintekre el lehet jutni PhD-val. Persze nem rossz pénz a 750, és kezdőként biztos nem kapok ennyit, de azért 350 bruttó? Az lehangoló lenne.

2021. aug. 23. 21:47
 7/12 anonim válasza:
100%
Ez sajnos ilyen. Egy kezdő, egyetemet végzett tanár is sokszor kevesebbet keres mint egy szakmunkás. A papír és a végzettség nem minden.
2021. szept. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Wow, szuper impresszìv a CV-d. Én még csak most végeztem a gytk-n és úgy néz ki felvesznek PhD-ra is, szintén gyógyszerkutatás témában. Az alapján amit hallok, sem akadémiai berkekben sem privát helyeken itthon azért nem öntik az ember nyakába a 100.000-ket a PhD miatt. Úgy tudom a 400.000 Ft a reális fizetés egy iparban elhelyezkedő kezdő PhD-s kutatónak. Cáfolj ránk, és sok sikert! ;)
2021. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én földtudományi Bsc-vel keresek kezdőként br 375-öt plusz az egyéb juttatások (cafeteria és év közepi év végi plusz). Szóval csúnya lenne ha ilyen végzettséggel te is ennyit kapnál.
2021. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Update, ha esetleg valakit érdekel és kíváncsi a személyes tapasztalatomra: A kérdés lezárult, 2 ajánlatot is kaptam, gyakorlatilag kevesebb mint egy hónap keresgélés elég volt hozzá. Az egyik 620 bruttót és egy nettó 80-as lakhatási támogatást ajánlott, a másik 675 bruttót és havi 50-100 körüli bónusz rendszert teljesítménytől és feladatkörtől függően. Bér szempontból ezek nagyon hasonló ajánlatok, kb 480-500 nettóra jön ki mind a kettő. Szóval nem lehetetlen jó kezdőfizetést elérni, bár igaz, hogy a kémia nagyon tág munkakör, ez mind a kettő szerves kémiai kutatómunka. Tehát akinek más témája van, pl. szervetlen, analitikai kémia, anyagtudomány stb., akkor ezeken a területeken lehet hogy más a helyzet, de szerintem egy vegyész PhD-val rendelkező frissdiplomás álláskereső bármelyik kutatótémában való elhelyezkedésnél nyugodtan megteheti azt, hogy kettétépi az 500 bruttó alatti szerződéseket :D
2021. szept. 9. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!