Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lett ez? Itt mindenki...

Hogy lett ez? Itt mindenki informatikus és azért értelmeznek mindent így gazdasági, pénzügyes állásoknál?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években nem csak itt hanem a neten fórumokban egyre-másra látom, hogy gazdasági, pénzügyes állásokról ha szó van, valaki feltesz kérdést, az informatikusok (gondolom ők) sorban úgy válaszolnak, mintha IT-s állások lennének.


Oké, hogy egyre jobban jelen van mindenhol az IT, a gazdaságban is, bankoknál is, stb...


De echte közgazdász, pénzügyes állások kapcsán is magyaráznak IT-s tapasztalatokról, programozásról, mintha IT-s állás lenne a téma.

És olyanokat néha odaírnak, hogy kell hozzá kicsit érteni a gazdasághoz is, de azt meg lehet tanulni, stb...


Például elemző állásokat egy az egyben úgy értelmezik, hogy IT-s elemzések, stb...


Gondolom a neten (itt is) főleg ők írogatnak, de azért ettől még nem így lesz.



2021. aug. 23. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Tudsz mutatni konkrét példát erre? Mert én még nem tapasztaltam.
2021. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Oka lehet az, hogy egyre tobb informatikai tudast kovetelnek meg a kozgazdaszoktol is, akar BI vagy BA vonalon. PowerBI, adattarhazak, SQL vagy akar Python programozasi nyelvismeret. Es ezt egy BME-n kozgaz szakon vegzett, jelenleg is gazdasagi vonalon dolgozo pozicioban.


Nyilvan Marika, a szamlakat iktato munkatarsnal ezek nem relevansak, de komolyabb hozzaadott ertekkel biro, magasabb pozicioknal siman elokerulhetnek.

Az, hogy jo-e vagy sem, az mindegy, mert lathatoan erre megy a vilag.

2021. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es, én nem írtam azt, hogy nincsenek IT-s pozíciók. Igen, ilyen például a Business Intelligence.

Régen is voltak, ma még több.


Én a kérdésben arról beszéltem, hogy amikor egyesek azt hiszik, hogy valódi pénzügyes vagy elemző közgazdász állásokhoz mindenféle informatikai tudás kell, mert IT-s pozíció és maximum valamicskét érteni kell a pénzügyekhez, banki dolgokhoz, stb... mert az a körítés csak a lényeg mellé.

2021. aug. 23. 13:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt pedig nem gondolhatod komolyan, hogy egy banknál vagy más multinál, a számlákat iktató Marika szintje az amelyik gazdasági, pénzügyes állás és nem IT.

Az összes értelmes, szakmai állás meg szinte már IT.


Azért az nem úgy néz ki, hogy számlákat iktatók szintje vagy pedig minden akkor erősen IT-s.



Hitelkockázatelemző, hitelezési döntéshozó, stb...

2021. aug. 23. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!