Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha 100 kilomét...

Mit lehet tenni ha 100 kilométeres körzetben egy olyan álláshirdetést nem látok ahol megfelelnék a feltételeknek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 12:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolkodnèk uj szakmàn. Vagy költözès màs vàrosba a avagy külföldre.
2016. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Ja, új szakma, új város vagy lejjebb adsz az igényekből és mész pl. szalagmunkára/mekibe.
2016. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Hát akkor leginkább Budapest, vagy olyan hely, ahonnan be lehet járni Bp-re. (Természetesen, Bp-n sincs minden állás, ezért előtte utána kell nézni), de valószínűbb, hogy van, mint bármely más helyen.
2016. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
2 verzió van. Vagy túl magasak az elvárasaid,vagy rossz helyen keresgélsz.Ill a kettő együtt.Az mese,hogy egy 100km-es körben nem lehet munkát találni.
2016. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

#4


Nem mese, ha nekem nem lenne Pest a 100-140km-es körzetben, akkor nem lenne nekem sem.


Persze 5-10 év releváns szakmai tapasztalat után más a felállás.

2016. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen szerintem sincs. Munka mindig van valami 100km körzetben, legfeljebb nem tetszik.
2016. jan. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

#6


"legfeljebb nem tetszik"

Vagy nem lehet szakmai tapasztalat nélkül betölteni, vagy nem meghirdetett, és ismertséggel lehet betölteni.

Mindegyiket tapasztaltam :D.


Voltam olyan helyen, ahol panaszkodtak, hogy nem találnak jelentkezőt, de az álláshirdetést nem vitték "5 év minimum gyakorlat" alá, mert "nincs idő/kapacitás betanítani senkit".

Az országos adatok ugyanezt a tendenciát/hozzáállást támasztják alá:


"Nincs munkahely", és "nincs munkaerő" problémája együtt fordul elő.

2016. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Három műszakba szalag mellé mindig kell ember... Csak ez nem tetszik sokaknak. Nekem se tetszene de jelenleg nekem szerencsére van más.

Ismerek olyat aki frissdiplomas munkanélküli és éjszakai munkát már kapott volna csak az nem tetszett. Olyat is tudok akinek sajnos semmi képzettsége, nem is fiatal, munkanélküli térségben lakik Budapesttől és a nyugati határtól távol, és mégis dolgozik mert dolgozni akar. Igen, épp csak minimálbérért gyárban ahol kb pisilni is csak csengő szóra lehet de dolgozik és nem sír.


Munka mindig van. Csak van akinek megéri adott munka, van akinek meg jobban megéri sirdogalni, hogy nem kapja meg álmai munkáját.

2016. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Három műszakba szalag mellé mindig kell ember... Csak ez nem tetszik sokaknak. "


Mármint ahol, és amikor van ilyen jellegű munka.


Környéken is volt korábban, de mióta az egyik nagyobb multi elment(és az főleg ilyen munkakörben foglalkoztatott embereket), azóta "megcsappant" a lehetőségek száma, ráadásul mivel többen ideköltöztek a munka miatt, a leépítésekkor egyszersmind "feltöltötték" a többi gyár hasonló munkaköreit.


Amúgy a "valódi" munkanélküliségi érték 5-6%- tól 20%-ig régiófüggően a közmunka "húzza" csak le

[link]


47 000 üres állás van


[link]

és

Munkanélküliek száma:

[link]


337 000 fő


Ahhoz, hogy amit állítasz igaz legyen több, vagy ugyanannyi szabad állás kellene hogy legyen, mint munkanélküli.

2016. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A kérdést így nehéz megválaszolni. Nincs munka a közelben és/vagy semmihez sem értesz. Egy kicsit konkrétabban lehetne?
2016. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!