Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 munkahely egyszerre? Az...

Gauntszelleme kérdése:

2 munkahely egyszerre? Az a helyzet hogy fel akartam mondani azonnalival,mert költözök el külfödre munka miatt.

Figyelt kérdés

De ragaszkodnak a 30 naphoz,én viszont alighanem egy hét múlva repülök.

Azt mondták,max a ledolgozandó napok igazolatlanok lesznek,és nem fizetik ki.

De attól én még aláírhatom a szerződést az új céggel?



#külföldi munka #két munka egyidejüleg
2021. aug. 23. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Viszont elvileg jogosan feljelenthet a régi hely, ha akaratuk ellenére nem dolgozod le a felmondási idődet, ez csak rajtuk múlik.
2021. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt ígérte az igazgató nem fog. Meg most hogy járjak be a távolság miatt? Ezért nem értem ezt a játszadozást. Ha nrm lenne ez a kinti meló,se tudnék bejárni,mert akkor is 200 kilométerre kéne költöznöm. De köszönöm válaszod.
2021. aug. 23. 19:06
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Vedd rá az igazgatót, hogy ezt foglaljátok írásba, erre való a közös megegyezés.
2021. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a baj nem lehet vele beszélni,ma is lerázott.
2021. aug. 23. 19:19
 5/15 A kérdező kommentje:
Bár hogy őszinte legyek,nem fáj hogy nem fizetik ki a 30 napot. Csak addig szeretnék elkezdeni dolgozni az új helyemen. Ez a lényeg.
2021. aug. 23. 19:21
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem a fizetés a lényeg, hanem hogy ki is fizettetheti veled a 30 napi bért.
2021. aug. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Es ezt hogy kerülhetem el?
2021. aug. 23. 20:20
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Úgy, hogy betartod azt a munkaszerződést, amit annakidején aláírtál. Ha 30 nap felmondást vállaltál benne, akkor vagy ledolgozod, vagy jogosan követelhetik rajtad, hogy kifizesd azt, aki ledolgozta helyetted.
2021. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Menj el betegre felmondási idő alatt. aztán közbe meg menj az új helyre. én így csináltam a kiköltözést 2014ben, senkit sem követelt rajtam semmit :)
2021. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Dolgozói felmondás esetén (nem azonnaliról beszélek, mert az egy másik történet) van felmondási idő. Törvény szerint 30 nap, ha a munkaszerződésben hosszabb felmondási időben nem egyeztetek meg. Ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor a 30 nap felmondási időt le kell töltenie a munkavállalónak. Ez történhet munkavégzéssel, szabadsággal, fizetés nélküli szabadsággal, keresőképtelenséggel.


Ha valaki nem tölti le a felmondási idejét, akkor a munkaviszony megszüntetése jogellenesnek minősül. Ilyen esetben a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget követelheti Rajtad a munkáltató (mint "kártérítés") -> jár neki.


Ha önként nem fizeted meg, akkor bírósági úton érvényesítheti azt.


A ledolgozott időre bérezés jár, ezt nem tarthatja vissza a fenti igényére hivatkozva sem! Ugyanis munkabérből levonni csak jogszabály alapján lehet, önkényesen nem! Ha a munkavégzési kötelezettségednek nem teszel eleget, akkor logikus, hogy arra bérezés sem jár, mert nagy valószínűséggel igazolatlan távollétként kezelik.


Nem egy korrekt eljárás, de én is azt tudom ajánlani, hogy vetesd magad keresőképtelen állományba a felmondási idő hosszára.

2021. aug. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!