Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jobb fizetés vagy jobb munkahe...

Jobb fizetés vagy jobb munkahely?Ti melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,idén végeztem a sulival,hegesztő szakmát szereztem.Jelenleg nem találtam hegesztő állást a környéken,ahol foglalkoztatnak pályakezdőket,de kell a munka és két lehetőségem van. Az egyik itt a lakóhelyemen egy raktáros meló,a másik egy autóipari gyártósori munka,a lakóhelyemtől 30 km-re.


raktáros munka előnyei: 5 perc alatt ott vagyok biciklivel,a dolgozók 90%-át ismerem,és jóba vagyok velük,a munka nem olyan megterhelő,2 műszak.De a hátránya hogy nem a legjobb a fizetés,kb 220 ezer lenne.


A gyári munka előnye hogy kicsit jobb lenne a fizetés,kb 280 ezer,de a hátránya,hogy kb reggelente 1 órával előbb kéne kelnem hogy elérjem a buszt,naponta kb 40 perc oda,40 perc vissza buszozás,3 műszak,nem ismerek senkit a dolgozók közül,és a munka az nagyon monoton.Napi 1 szünet van,és egész nap ugyanazt kell csinálni,ráadásul időre.


Ti mit választanátok a helyemben?Inkább bevállalnátok az utazást,és a monoton robotmunkát kb plusz 60 ezer forintért,vagy inkább kevesebb fizetésért lazább munka,és jó társaság?



2021. aug. 19. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom 18 evesen otthon laksz, ha kijossz abbol a penzbol en biztos az elsor valasztanam.
2021. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen,itthon lakom,kb 40-50 ezret kéne adnom,költenék magamra kb havi 40-50 ezret,a többit félre tudnám rakni.
2021. aug. 20. 00:17
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Alapjáraton azt mondanám hogy érdemes az elején megtolni,szenvedni egy kicsit hogy később jobb legyen de ebben az esetben nem hiszem hogy megéri.

Az első munka jobb,a tapasztalat többet ér,sokkal közelebb van,nincs éjszaka,ismered az embereket és nem egy biorobot vagy.Az a +60ezer is csak a 3 műszak miatt van,az alapbér szerintem ugyanannyi.Jobban járszvaz elsővel szerintem

2021. aug. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mivel egyik sem szakmai és most tök jól jön szinte bármilyen tapasztalat, az elsőre lecsapnék.


Akkor is ha a 3 műszak lenne közelebb, mert szívás lehet össze-vissza dolgozni. És igen, amit a 3. írt, többre lehet menni vele és ki tudja, lehet tanulsz új dolgokat és még léphetsz is előre.

2021. aug. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is az elsőt preferálnám, nem olyan rossz az a 220 ezer van, aki kevesebbet keres.
2021. aug. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

2. Verzió.

A pénz a minden.

2021. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Az első jobb, nyugodtabb.

100.000 Ft-ot igy is félre tudsz rakni az azért már elég jó

2021. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem egyértelműen az első.

De 25 év alatti vagy szerintem több lesz az 220-nál,de ha nem úgy is jobb mint a második verzió, kb.a plusz 60.000 egyenlő azzal a 80 percet ami elmegy utazással

2022. júl. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!