Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki egy külföldi cég...

Ha valaki egy külföldi cég magas rangú pozícióját elnyeri, akkor könnyebben megkapja az ottani állampolgárságot?

Figyelt kérdés

2021. szept. 16. 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
38%
Amit a 10-es írt az valóban igaz (mondjuk most már 1 millió, kiemelt befektetési területen 500 ezer dollár az összeg). De ehhez neked kell odavinned a tőkét, és befektetni. Mindegy mit csinálsz, nem a konkrét munkához van kötve. Alapíthatsz húsüzemet 1200 alkalamzottal, utána beállhatsz ott böllérnek is, nem kell vezérigazgatónak lenned. A befektetés a lényeg.
2021. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A letelepedési kötvényt ne keverjük ide (meg a zöld kártya lottót és társait). Annak semmi köze ahhoz, hogy külföldi cég munkavállalója, és milyen poziban dolgozik. Ha kicsengeti a pénzt, akkor megkapja az állampolgárságot, ahhoz nem kell semmi extra.


Viszont ez letelepedési engedélyt is jelent, a sima munkavállalói meg ettől nagyon más világ

2021. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%
12-es: arról volt szó, hogy egy "magas rangú pozícióban" levő ember vsz. könnyebben előteremti ezt a pénzt ha állampolgárságot akar. Persze, hogy a pénz miatt kapja meg az állampolgárságot, nem azért, mert vezérigazgazgató - csak azért elő szokott fordulni, hogy a vezérigazgatónak van ennyi nélkülözhető della a bankszámláján - pontosabban visszatérve az eredeti kérdéshez, "könnyebben" fordul elő, mint a nem vezérigazgatónak.
2021. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés arra vonatkozik, hogy egy magas rangú ember kap e állampolgárságot ha kimegy dolgoni.



a válasz az, hogy NEM!



ettől még millió módja van az állampolgárságnak, pl feleségül is vehet egy helyi nőt (magas rangúként könnyebben talál valakit, aki pénzért megteszi), vehet letelepedési kötvényt (több országban létezik), befektetéssel is elérheti (ez is hasonló, mint a letelepedési kötvény, jellemzően cégalapításhoz kötött), mindet megtehetik



DE ENNEK SEMMI KÖZE A KÉRDÉSHEZ

2021. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Például Kapitány István a Shell globális kereskedelmi alelnöke. Gondolom, hogy már brit állampolgár is, de eszerint nem maga a pozíció miatt, hanem mert már jó ideje kint dolgozik.
2021. szept. 16. 17:54
 16/18 anonim ***** válasza:

"Gondolom, hogy már brit állampolgár is"

vagy nem. nem tudjuk. rengeteg itt élő magyar nem akar brit állampolgárságot szerezni. amellett hogy sok pénz (1380 font perpill ha jól tudom, persze egy világcég alelnökének ez valszeg nem pénz) rengeteg utánajárás, tesztek, papírmunka, várakozás. attól hogy ő egy ismert név, még ugyanúgy végig kell mennie a procedúrán. házassággal se jár automatikusan a brit állampolgárság

2021. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16: anyám 20 évet dolgozott külföldön és nem lett állampolgár.


Értem, hogy te eldöntötted, hogy aki kimegy dolgozni, az az is lesz, de nem így van.



Mondom! Ráadásul pont rossz irányból közelíted meg


- ha valaki egy konkrét céghez megy, és arra kapja a munkavállalásit, akkor abból nagyon nehezen lesz állampolgár.

2021. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez egy baromsag, engem Svajcba vitt ki a cegem, ugyanolyan tarotzkodasi engedelyt kaptam, mint barki mas. Par ev mulva felmondtam es atmentem egy masik ceghez minden kulonosebb gond nelkul.
2021. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!