Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A háziorvosok fizetése is...

A háziorvosok fizetése is növekedett? Nagyobb összeget kapnak a biztosítottól? Vagy hogy működik ez?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen, az övék is növekedett.
2021. szept. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
A biztosítottaktól tuti nem kapnak nagyobb összeget, a hálapénzt ugyanis tiltják.
2021. szept. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Növekedett de nem olyan mértékben mint a kórházakban. Mondjuk kezdő háziorvosként így is bőven millió felett lehet keresni hálapénz nélkül.
2021. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3. Hogy lehet?


Amúgy úgy értettem, hogy a társadalom biztosítótól kapják a pénzt, csak elírtam…


1-2 éve tudom, hogy kb. 1.5 milliót kaptak/hó, tehát nem kerestek 1 millió felett még bruttóban sem.


Hiszen ebből az 1.5 millióból kellett fizetni az asszisztenst is, ha pedig csak minimálbért is kapott akkor az már -196,000 forint (hiszen a szuperbruttót kell levonni).

És nem biztos, hogy 1 asszisztens az elég, vagy hogy minimálbérért elvállalja bárki is a munkát.


Ezen kívül ebből kell fizetnie az háziorvosnak minden fogyóeszközt spatula, maszk, stb.

És nem fogyóeszközt mint vizsgálóasztal, stb.


Vannak akár többmilliós dolgok is, melyekre tényleges támogatást nem kapnak, maximum kedvező hitelt.


És akkor ugyebár maga után is kell adóznia.


Azt nem tudom, hogy a rendelőért magáért kell e valamit fizetni, de ezt is el tudom képzelni…


Viszont azt sem tudom, hogy ez a havi 1.5 millió forint meg lett e emelve és ha igen, akkor mennyivel.

2021. szept. 23. 17:45
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem most 2,5 millió a finanszírozásom. Ez csak a praxis. Emellett van másodállásom havi bruttó 740, meg nettó kb. 350 összejön ügyeletekből...
2021. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És így ügyelettel együtt mennyit dolgozol / hó és mennyi az össz nettó bevételed, ha megkérdezhetem?
2021. szept. 23. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a praxist nehéz megmondani mert változó. Az papíron 40, a másodállás heti 9 óra, az ügyelet meg nettó 4000 Ft óránként szintén változó. Nyilván a bevétel jelentős része osztalékból lesz.
2021. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!