Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire igaz, ha van...

Ez mennyire igaz, ha van diplomám?

Figyelt kérdés

Tanári diplomám van, tavaly végeztem. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy ha a meglévő diplomámmal felszerelnék a rendőrséghez, akkor automatikusan tiszti rendfokozatot kapnék, és nem kéne járőrként dolgoznom, hanem lehetnék "irodista".

Ez az információ mennyire igaz? Ha igaz, akkor a rendőrségi felszerelés után lenne valami alapkiképzés, amit el kéne végeznem?



2021. szept. 27. 15:23
1 2
 11/14 anonim válasza:
"Felsőfokú szakmai végzettség megszerzésére - valamint az első tiszti kinevezésre - az érettségi vizsga letétele után vagy másoddiplomás képzés formájában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézetének szakirányú BSc/MSc képzésein nyílik lehetőség." - Ezt írták a honlapjukon, szóval szerintem ott polgári diplomát nem vesznek figyelembe.
2021. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Én nem értelek titeket. Ezeket a baromságokat miből szűrtétek le? :D

Én csak szeretnék elhelyezkedni a diplomámmal és a képességeimmel egy olyan helyen, ahol ezeknek mérten be tudok tölteni egy olyan pozíciót, ahol hasznos tagja lehetek az adott közösségnek és van értelme a munkámnak. Szívesen dolgoznék ilyen állami szférában, pl. rendőrségnél, katasztrófavédelemnél és hasonló szervnél, viszont nem vagy egy "frontovonalban harcoló" típus, viszont szerintem kiváló háttérember lenne belőlem. Ezért keresem főleg az irodai munkák és háttérmunkák lehetőségét.

2021. szept. 30. 13:52
 13/14 anonim válasza:
54%
Nos hivatásos szerveknél civilben irodában sem kapsz többet, mint kezdő tanárként. BV-ben tudnál elhelyezkedni az alapkiképzés után tisztként (mert ott elvileg garantálják a diplomásoknak a tiszti beosztást és rendfokozatot) br. 412.000-es kezdőfizuért, csak nem biztos, hogy szeretnél te odamenni (mocskosul jó stressztűrő képesség kell a BV-hez és kötél idegek.)
2021. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nagyobb hiány van tanárból, mint rendőrből meg katonából. Ha már hasznos akarsz lenni, menj tanárnak.

Ezeknél az egyenruhás testületeknél eléggé lenézik azt, aki 0 "harctéri" tapasztalattal az irodából osztja az észt. Nehezen tudom elképzelni, hogy jó életed lenne az "majd ÉN eldöntöm, hogy mit szeretnék csinálni" mentalitással. Egy parancs-végrehajtásra épülő szervezet nem erről szól.

2021. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!