Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok, ki számít ma...

Mit gondoltok, ki számít ma vagyonosnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Hol kezdődik a vagyonosság, mekkora vagyon/kereset stb.

Vannak róla statisztikák, de ez egy szubjektív kérdés, kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy a különböző társadalmi osztályok hol válnak el.



2021. okt. 3. 19:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%
50 mill+
2021. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
Szamomra a vagyonos 500 millional kezdodik. Ez az a vagyon aminel egy 5 tagu csaladnal soha nem kell dolgozzon a csaladbol senki es siman el tudnak eldegelni
2021. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

elvileg hogy a társadalom fölső 10 százalékába tartozz, egy háztartásnak 50-70 millió forintnyi vagyonra van szüksége. nyilván irtózatos szerencsém van hogy ilyen családom van, de nekem a húszas éveim közepén ez már majdhogynem megvan, a közeli baráti körömből pedig többen át is léphették már ezt az összeget. nyilván mivel ez egy szubjektív kérdés, nekem ez egyáltalán nem lesz vagyonos, hanem az átlagos, sőt, talán még átlag alatti. valakinek meg ez a Krőzus...

a később linkelt cikk szerint a fölső 10,000 -be tartozáshoz háromszáz-négyszáz milliós összvagyon kell. az viszont szerintem már sok, pláne az említett 30-35 millió forint éves nettó háztartási jövedelemet. számomra az már nagyon magas összeg, én az ilyen családokat már gazdagnak tartom.


Számomra tehát a "vagyonos" valahol a kettő között kezdőik, talán 150-200 millió értékű eszközökben és mellé évi 15-25 millió forint bevételnél


forrás:

[link]

2021. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%

1 millárd vagyon és évi 100 millió bevétel.

Keresd meg a 100 leggazdagabb magyar összeállítását ők alkotják ezt a kört

2021. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%
1 milliárd körül. a 100 milliós vagyon Bp lakossága nagy részének megvan, már csak az ingatlanjából, szóval ez nem valami nagy összeg manapság
2021. okt. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy az ötös írja az összvagyon egy nagyon félrevezető mutató az ingatlanlufi miatt. Az én családomnak bő 150 millió feletti vagyona van, csak éppen ennek kb 98%-a a házunk, amit a nagyszüleim építettek egy olyan zöldövezeti telekre aminek azóta kb megötszöröződött az értéke. Plusz a nagyapám szakember volt aki tudta, hogy kell jól megépíteni egy házat. Ettől függetlenül a keresetünk maximum a közép-középosztályba tartozik és arról beszélgettünk egyik nap hogy lassan luxucikk lesz számunkra a Zewa zsebkendő mert a 10 db-os csomag valami 600 forint. Egy vagyonos embernek ez reális kérdés?
2021. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Az én ingatlanom is megér vagy 120 milliót Ft-t minimum és a szüleim építették elég régen, csak nagyon jó helyen van.
2021. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Van erről egy nagyon alapos cikk, a tehetősebb magyarországi rétegekről.

A felső 4%-ba tartozik, akinek 20 M-s vagyona van (pár évvel ezelőtti cikk, most talán már 30 M is lehet ez az összeg) legalább, de ez általában egy lakás vagy árukészlet, stb., aminek kicsi a likviditása, tehát az illetőnek nem folyik be belőle állandó jövedelme, azaz mit sem érez életvitelben ebből. Pl. akik saját lakásban laknak a nagyobb városokban, máris ide tartoznak.


Kb. a duplájánál-triplájánál kezdődik az, amikor már megérezni életvitelben is. De mondjuk a Belgrád rakparton laksz egyedül egy 75 M-s lakásban, még mindig nincs belőle jövedelmed, szóval nem érzed.

De azt már van lehetőséged 2 ingatlanra cserélni, és akkor ha hajlandó vagy az egyiket kiadni, már egy kicsit érzed.


Szóval ez ott is kezdődik, hogy mennyire tudsz a megtakarításoddal jól bánni.

Lehet 15%-os hozamot is produkálni valamiből, de lehet csak 1%-ot is.

2021. okt. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
52%

Az számít vagyonosnak akit nem érhet utól a törvény, ugyanis lehet bárkinek bármilye, ha lefoglalhatják, adóztathatják, és nap mint nap tennie kell a fenmaradásért / fentartásáért.


A legvagyonosabb az ÁLLAMKINCSTÁR!

Annál sose fog kopogtatni a behajtó...

2021. okt. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Az hogy hol kezdődik a vagyonosság az nagyon relatív.

A TOP100-ban akarsz lenni vagy a felső 10 ezerben?

Ha országos viszonylatban, magyar szinten nézzük, hogy hol kezdődik a vagyonosság, akkor legalább 500 milla ingatlan(ok)ban és különféle befektetésekben vagy vállakozás(ok)ban. Ez a minimum szerintem.

2021. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!