Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban mi számít...

A mai világban mi számít normális vagy el fogatható meg takarításnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én például 32 éves vagyok. Egy gyárban dolgozom havi 240.000 nettó fizetéssel nem számít nagy fizetésnek, de minden hónapban meg próbálok minél többet félre rakni. Nem veszem észre hogy a mostani 30-as korosztály foglalkozna ezzel inkább csak el verik a pénzt.

Nekem jelenleg van 2.500.000 forintom. Szerintetek ez így jó?

A trollok meg hülyék kíméljenek. Köszönöm.



#pénz meg takarítás
2020. okt. 11. 16:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
86%
ha neked jó akkor jo. amugy szerintem teljesen rendben van
2020. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%
A félretett pénz attól is függ, hogy van-e hiteled, vettél-e már lakást/házat, stb. Mi a párommal kinyögtük a hitelt, és most nincs eszeveszett sok pénzünk félrerakva a végtörlesztés után. Szóval relatív. De bele lehet betegedni, ha mindig a másik viszonyait nézed, akinek jobb nálad. Tegyél félre, de közben érezd is azért jól magad.
2020. okt. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
A párommal jelenlen az szüleimmel lakunk mert elég nagy ház. Majd csak 2-3 év múlva szeretnék el költözni. Hitelem nincsen se a páromnak.
2020. okt. 11. 18:37
 4/42 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a sok embernek 1 havi kiadásaira sincs elég pénze. Szóval az a normális, de nem ennek kellene a normálisnak lennie.

Az "okosok" azt mondják, hogy minimum 3 havi megélhetési összeg kellene, hogy mindig a számládon legyen, olyan esetekre hogy ha súlyosabb betegség miatt kiesel a munkahelyről, vagy leépítés van és nem találsz hirtelen új helyet stb. Illetve szintén az "okosok" szerint az ideális az 6-12 havi kiadásod félretéve. Mivel anyukádékkal laksz ezért neked nincs szükséged nagy megtakarításra. De annak aki külön él és albérletet fizet vagy lakáshitelt vagy gyermekeket nevel nyilván fontosabb, hogy tényleg meglegyen ez a 3-12 havi kiadás.

Mi albérletet fizetünk (100e), de gyerekünk nincsen és komfortosan érezzük magunkat 4 havi megtakarítással a számlánkon (ez nekünk 1 millió forint). A maradék 6 milliónkat meg megtakarítási számlán van/lekötve, mert lakásra gyűjtünk. Ahhoz persze ez még édeskevés :D Ha ez a cél nem lenne, akkor elégedett lennék az 1 millióval, gyerek mellett 2-vel.

2020. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat.
2020. okt. 12. 18:48
 6/42 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom sok-e. Én a lakásomat 25 évesen vettem hitel nélkül, önerőből. Azóta úgy vagyok vele, hogy van autóm, lakásom, hova kuporgassak? Kb. a 20% bevételem félreteszem vésztartaléknak, de élni azért egyel jobb.
2020. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
#6 ha nem titok, mivel foglalkozol? Amúgy gratula ha ezt mind egyedül érted el
2020. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
68%
Vegyésztechnikusként kezdtem el dolgozni 19 évesen, majd munka mellett mérnök lettem, és az utolsó 2 félévemben már középvezető pozíciót kaptam, mert volt üresedés, én meg tudtam mi merre hány méter, és lassan már diplomáztam. Így a cég is jól járt, mert kapott egy mérnököt aki ismeri a helyi dolgokat és én is. Aztán onnan már több éves multis tapasztalattal nem volt nehéz továbblépni. Dióhéjban ennyi.
2020. okt. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim válasza:
80%
Szerintem a mostani helyzetben egy nettó 240e Ft-s fizetés nagyon is rendben van - és még örüljön az ember, hogy van / megmaradt az állása.
2020. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
67%

9: Ez szakmafüggő. Ez inkább egy olyan duma, amit a munkáltatók előszeretettel mondanak, hogy na ezért nincs fizu emelés, stb.


Ha vendéglátós vagy talán igaz lehet/lehetett.

2020. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!