Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként multi karrier...

Gépészmérnökként multi karrier vagy állami cég + vállalkozás?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni melyik irányba menjek a karrierem során.

Jelenleg állami cégnél dolgozom átlagos fizetéssel, ami mellett lenne időm ( bár a szabadidő megnyírbálásával) vállalkoznom. Hosszú távon biztos dolognak érzem, hisz az állami cégnél nem hiszem hogy bármikor is kirugnának, ellenben a fizetés sem fog nagyon nőni (ha jósolnom kellene nettó 350-400 lesz kb 5 év múlva), ami mellett tudnék vállalkozni ahogy időm engedi, amivel 150-250 ezret tudnék keresni minden költség+adó levonása után.

Jól hangzik a nettó 500-600. De ez azt jelenti hogy 3-4 év míg ide eljutok és nem is szabadna kiszállni 10 évig.


Ellenben ott van a váltás opció is egy nagyobb multi céghez, folyamatmérnök, karbantartó, vagy fejlesztő irányba. 10 év távlatban nem tudom meddig lehet feljutni egy multi cég ranglétráján, de lássuk be, idő felépíteni egy karrier-t, ami azt is jelenti hogy kiesik az ember életéből 10 év. A váltás utána már nehezebb, főleg 10 év állami cég után mutliba, gondolom én.


Nekem, hogy itthon lássam a jövőm nettó 700-900e. forintra igényem van, ha nem is rögtön de 5-10 éves távlatban már biztos. Ehhez vagy maradok a biztos állami cégnél és fejlesztem a vállalkozásom amivel később talán többet is tudok keresni vagy elmegyek egy nagy multihoz.


Multinál dolgozó mérnök kollégák. Meg tudjátok erősíteni, hogy hosszú időt lehúzva egy multi cégnél kifizetődő ma mgyarországon?



2021. okt. 5. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt mérleged szerintem:


Állami szférából 5 év múlva váltani baromi nehéz lesz.


Multitól államihoz, pedig könnyű.



Multi mellett miért nem tudnál amúgy vállalkozni?

2021. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk úgy, hogy önszorgalomból néha néha 3-4 óra alatt is letudom a feladataim és akkor tudok foglalkozni a vállalkozással. Illetve néha otthonról dolgozom.


A multiban legtöbbször kell az állandó jelenlét a gyárban, (bár nem feltétlen) és az egész napot kiteszi a munka. 1 évig voltam régen gyakornok. A főállásuaknál ezt láttam. Tehát szeritem egy multiban dolozni az elveszi az ember napját mind időben mind szellemileg. Mellette nem tudnák még agyalni este 6 tól saját dolgokon. És őszintén kedvem se lenne hozzá.

Most azért van, mert ha odateszem magam, marad időm rá.

2021. okt. 5. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy gépészek 700e nettókat keresnének. Ahhoz már vezetői pozícióba kell kerülni.


Keresel egy nőt, aki szül neked 3 gyereket, úgy hamarabb lehet 700e a nettód az adómentesség miatt.

2021. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Vannak olyan senior pozik, ahol bónusszal megvan a 700 nettó.
2021. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
csak vállalkozás. Egy seggel csak 1 lovat lehet megülni.
2021. okt. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A 3 gyerek nagyon jó lenne, de sokba kerülne őket felnevelni, hogy megkapják azt a minimumot amit én jónak látok. 1 talán összejön és éppen ezért is akarok a jövőben egy tűrhető életszinvonali szintet megütni.


Csak vállalkozni nem hiszem hogy a mai világban egy biztos dolog. Ki tudja lesz e kereslet/találok e rendszeresen ügyfeleket. Illetve ha csak azt csinálnál 400-500 ezer forint jöhet belőle össze csak az időráfordítás miatt. Ezen már átrágtam magam párszor. Éppen ezért is írtam, hogy ahol jelenleg vagyok, ott belefér a vállalkozás.


Azért köszönöm az észrevételeket.

2021. okt. 6. 16:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!