Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám oldani a hangula...

Hogyan tudnám oldani a hangulatot?

Figyelt kérdés

Érkezett hozzánk az irodába ,az én csapatomba egy egyetemista lány,gyakornokként. Nagyon kis félénk,félős,csendes,azt hiszem ez az első munkahelye.

Mindannyian 30-40-45 év körül vagyunk a csapatban,ő 21,itt a cégben csinálja most a szakmai gyakorlatát,viszont nagyon ügyes,úgyhogy szeretnénk diploma után is megtartani.

Hogyan tudnám oldani őt? Hívtuk magunkkal ebédelni,jön is, viszont nem igazán beszélget,nem mer.

Nekem is ez az első alkalom,hogy csapatvezető vagyok, gyakornokom meg főleg soha nem volt. Szerveztem egy csapatépítő sütizést,mi a kis csapatunkkal,6an, a lány is jött,ott nem volt éppen annyira csendes, de ott is eléggé az volt. Hallottam telefonálni valami egyetemi csoporttársával,na vele már teljesen máshogy beszélt:D

Az lenne a célunk,hogy velünk is ilyen oldott legyen.

Valami tipp,ötlet? Nem tudunk már mit kitalálni.

38N



2021. okt. 5. 16:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Idővel majd föloldódik szerintem :) Azt hiszem akkor teszed a legjobbat, ha türelmes vagy. Nem akar hibázni, és a rossz oldalát mutatni, ezért visszafogott. Szerintem pozitívumként is fölfoghatod, mivel egygejtata tiszteletet és elkötelezettséget is jelez a munkahely és a csapat irányába.
2021. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Csapatos sörözés, tartsatok pár közös pialast, úgy oldódik a feszko, jobban megismeritek egymást stb
2021. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tartsatok egy bebaszombatot(nem kell teljesen elázni). Hétvégén, társaságban, egy sör mellett jobban oldódik a hangulat.
2021. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. az első héten voltam ilyen, 24 évesen, első munkahely. Miután felmértem, hogy kivel miről lehet kb. elbeszélni, poénkodni, már én is megnyíltam. Nem tudom milyen a munkátok, de beszélgessetek, vonjátok be őt is a témákba, titkokba.
2021. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Kérdezd meg tőle, hogy introvertált vagy extrovertált személyiségnek tartja-e magát (nyilván nem reggel mikor beér az irodába, nap közbe egy picit lazább helyzetben ha beszélgettek). Hogy ha extrovertált, az amit leírtak már, működhet. Ha introvertált, az olaj a tűzre.

Ha introvertált a leányzó, engedjétek meg neki, hogy saját maga illeszkedjen be a saját tempójában. Biztos lehetsz benne, hogy folyamatosan figyeli miről beszéltek, és elemez titeket, a szóban forgó témákat is elemzi magában. Jóval több idő kell hozzá, hogy nyisson, hónapok. Semmiképpen sem stresszeljétek be rendszeresen azzal, hogy hívjátok mindenhova magatokkal (akár munkahelyen kajálni, kávézni, dohányozni, járni egyet, vagy munkaidőn kívüli összejövetelekre). Ha értelmes (leírásod alapján az), szépen be fog illeszkedni.

2021. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

Piálás. Ez aztán a szellemi színvonal...


Négyszemközt kérdezd meg, hogyan érzi magát, mit szeret, stb.


Ha a hozzáállása rendben van a munkában, gyakorolj türelmet kérdező.

A lényeg, hogy gyakoroljatok felé tiszteletet, türelmet. A többi majd kialakul.

2021. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Talán azért mert nem akar senkivel bratyizni..
2021. okt. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kávézni pl.soha nem jön velünk. Nem kávézik,azt mondta,viszont az egy nagyon jó alkalom lenne,hogy oldódjon.

Tényleg nagyon okos,gyorsan tanul.

Egy gyakornok van még az osztályon,vele egyidős kb.,vele nagyon jól elvan, nevetgélnek,együtt járnak levegőzni szünetekben,stb.

Gondoltam már arra is,hogy kellemetlen neki a nagyobb korkülönbség és nagyon meg akar felelni.

Majd kitalálunk valamit még,köszi a tippeket!

2021. okt. 5. 18:41
 9/19 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam még,hogy a másik gyakornok mellé ültetjük,mert most az iroda 2 végében ülnek.

Hátha így rajta keresztül oldottabb lesz idővel.

2021. okt. 5. 18:51
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Barcsak mindenkinek ilyen rendes kollegaja lenne mint amilyen te vagy!
2021. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!