Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van, hogy ha végre...

Miért van, hogy ha végre kicsit sikerül jól éreznem magam, utána a semmiből borzasztóan elromlik a hangulatom?

Figyelt kérdés

Inkább pesszimista, szomorú, stresszes ember vagyok, sokat küzdök az általános rossz kedvemmel és a motiválatlanságommal. Pár hónapja járok pszichológushoz is. Mostanában van, hogy pár órára egész jól, felszabadultan és gondtalanul érzem magam, de aztán egyszercsak valami elképesztő szomorúság, szorongás és kedvetlenség jön rám. Most is délután egész jól éreztem magam, egy barátnőmmel találkoztam, együtt töltöttünk egy kis időt. Ilyenkor általában közben meg szokott lenni egy alap szorongás, de most nem volt és örültem is, hogy tudom jól érezni magam. Aztán a vége felé csak úgy elromlott a kedvem, próbáltam visszarázni magam, nevetni, beszélgetni, de amikor hazaértem, már olyan szinten rosszul voltam, hogy legszívesebben sírtam volna. Ebben a pillanatban is kb semmi életkedvem, negatív gondolataim vannak, amik stresszelnek, pl. hogy értéktelen vagyok, vagy hogy nem tudom, szeretni fogom-e a jövőbeni munkámat. Egyetemre járok, de egyébként nem tudom, mivel akarok majd foglalkozni. Szóval ilyen kapunyitási pánik dolog is benne van. Félek, hogy a barátaim el fognak hagyni, vagy hogy meghal az anyám és egyedül maradok. Közben lustának érzem magam, mert tanulnom kéne egy hétfői nehéz zh-ra, de nem vagyok képes az anyagra koncentrálni, mert a negatív dolgok járnak a fejemben és semmihez nincs kedvem, olyan dolgokhoz sincs, amiket normál esetben szeretek.

És nem tudom, miért van mostanában ez, mert nem egyszer fordult már elő ez, hogy a kis mindennapos szorongásaim így felerősödnek pár felszabadult, jó hangulatban eltöltött óra után. Szerintetek mitől lehet ez?



2021. okt. 2. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Rendszeresen hetente jársz a pszichológushoz? Hány hónapja? Visszafejlődés helyett inkább fejlődnöd kéne ettől. Elmondtad neki ezeket a problémákat?
2021. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden héten járok kb. 5 hónapja. Egyébként érzem, hogy fejlődök, mert egy éve pl. sokkal több ilyen mélypont volt, jókedv pedig semmi. Ilyen meg szerintem az elmúlt 10 évben nem is volt, hogy órákra sikerült kimondottan jól éreznem magam. Azért is fura, hogy amikor ilyen van, közvetlenül utána kivétel nélkül van egy mélypont. Még nem beszéltem róla a pszichológussal, de mivel a mai egy héten belül már a második ilyen, legközelebb biztos fogok.
2021. okt. 3. 00:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitol van, de nekem is mostanra nem az első eset.


Kicsit jól érzem magam végre, ko kedvem van.. aztán hirtelen magambazuhanok és újra szomorúságot érzek. Ráadásul nálam ez nem állt fent, csak az elmúlt kb 5 hónap iszonyat nehéz..


Többször jon rám sírásroham is csak úgy. Ma is hazafele, illetve most is erre keltem.


De a fenti jelenség nem tudom miért van.

2021. okt. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!