Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen végzettség kell pontosa...

Milyen végzettség kell pontosan toronydaru kezelőnek?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott már, hogy megpróbálom ezt a pályát mert elvileg jól lehet vele keresni.

Persze utána néztem, hogy milyen végzettség kell. Elvileg "emelőgép kezelő (kivéve targonca)" végzettség kell. Nos, nekem van ilyen, plusz még van targonca vezetői engedélyem is. Igazából az egész csak azért van, mert a cégem elküldött targoncás tanfolyamra. Aztán ott kaptam ilyen okj-s bizonyítványt, plusz a targoncás jogosítványt is.

De darun sosem ültem, nem is kezeltem, így konkrétan nem is értem, hogy honnan van ilyen emelőgépkezelői bizonyítványom is.

De van.

Most akkor ezzel simán elmehetnék darut kezelni?

Nekem kicsit sántít a dolog.

Valami ráépítés csak kell.



2021. okt. 5. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Törvényi előírás szerint elég a "sima" emelőgépkezelő, ami neked van. Tehát igen, papíron elmehetnél toronydarut kezelni. Az hogy a cégek mit várnak el (pl. másfajta darun szerzett tapasztalat) már más kérdés.
2021. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. téved!


Erre külön tanfolyam kell.

2021. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi erővel le is írhattad volna, hogy (szerinted) mi kell hozzá, mert ez így levegőbe beszélés...
2021. okt. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahány cég, annyiféle végzettséget kér. Azért toronydarun dolgozni felelősségteljes munka, mégha a darukezelő kvázi csak "parancsot is teljesít".

Lehet építő- és anyagmozgató gép kezelő, avagy nehézgépkezelő elvárás, emelőgép kezelő, többféle jogsi, stb.

Attól is függ, hogy akarnak-e másra is használni a toronydaruzáson felül.

Baromi jól lehet vele keresni, de azért nem egy barátságos munkakör, azt tudni kell.

2021. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mit kell tennem, ha az szeretnék lenni?

Igen, nem egy barátságos munkakör, de a pénz meg kell, mert a mostani fizetésemből nem élek meg. Külföldre meg nem tudok kimenni, mert egy idegen nyelvet sem beszélek.

2021. okt. 6. 10:57
 6/7 BeefEater ***** válasza:

Keress meg olyan cégeket, akik emelőgép kezelői képzéssel foglalkoznak, ők fognak tudni segíteni.

Nekem is van emelőgép kezelőim, igaz én régen csináltam, akkor csak plusz egy tipus vizsga kellett volna darura, nem tudom, hogy azóta változott-e a szabályozás.

2021. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csapjad fel az álláshirdető oldalakat és nézd végig miket kérnek. Kismilliót fogsz találni, mert viszonylag hiány van toronydarusokból és nehézgépkezelőkből.
2021. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!