Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mérnökként, vagy...

Szerintetek mérnökként, vagy például szobafestőként/ burkolókét érdemes dolgozni, illetve a végzettséget megszerezni?

Figyelt kérdés

Most csinálom a harmadik diplomámat, mindhármat mérnöki területen. Szín ötösre végeztem majdnem az összes tárgyat, mindent amit lehet (a vége felé tisztán azzal).


- lehúztam néhány évet multicégnél: nem tetszett a folyamatos hajtás, a rendkívül egysíkú munka, az ülő munka, a sok stressz, zavart a másik 6-7 folyamatos beszéde/ kiabálása az irodában; rendkívüli módon nem szerettem a nagyon kötött munkaidőt, a sikerélmény mentességet; utáltam hogy hozzá nem értő emberek dirigáltak mindíg elvtelenul; a kollégák taposását és felfelé Huzodzkodasat, stb...


- eltöltöttem néhány évet oktatóként is: ellehetetlenített terület, onnan is úgy jottem el, hogy bármi mást csinálnék, csak ezt nem... Úgy voltam vele, hogy ez legalább szabadabb, kötöttebb dolog, több szabadidővel...



... Ezt követően részt vettünk családon belül egy ház felújításában, és rájöttem, hogy valami ilyesmi produktív dolgot lenne nekem jó csinálni. Azt mondták hogy öröm nézni, hogy hogy dolgozok! Sosem éreztem magam olyan jól, mint akkor. Megcsináltam a szobafestést (persze nem csak szimpla guritas volt), aztán a fürdőszoba burkolasban is besegítettem. Eldöntöttem, hogy én ilyesmikkel szeretnék foglalkozni...



A kerdeseim lennének:


- Velem van nagy baj, hogy három diplomával valahogy a felsorolt szakmunkákhoz lenne kedvem (persze hatályos árak mellett)?


- Természetes, hogy mindig az új kihívást keresném, és nem tűrök semmiféle lefelé húzást a kollégák és a főnökök felől, még akkor sem, ha "megfizetik"?


- Egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem érdemes fizikai munkát csinálni hosszútávon, mert minden porcikám tönkre fog menni... Mennyire reális ez úgy, hogy mellette rendszeresen (heti háromszor) végzek súlyzós edzést is, és a futás is tervben van? Az edzéssel együtt, nem pont hogy erősebb leszek? Az edzés építi a testet, egeszsegesse tesz, de a kettő együtt már egészségtelen?


- Ha ezekkel egyikkel sem lenne érdemes Szerintetek foglalkozni nekem, akkor mivel? Ami persze jövedelmező is (a szakmunkahoz való kedv is többek között a jövedelmezokepesseg miatt jött meg) Saját vállalkozásban gondolkozok mindenképpen.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2021. szept. 19. 21:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Most végeztem villanyszerelő okj-t, egyelőre csak back-up tervként, de nem kb 6 mérnök volt a csoportban
2021. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
*nem nem kell oda
2021. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Persze, el lehet menni festeni meg lapozni pár évre, pihenésképp meg buliból. De az nagy kérdés, hogy azért mész, mert menekülsz, vagy azért, mert őszintén érdekel. Ha annyira jó szakember lennél, akár saját vállalkozásban is építhetnél egy színvonalas munkahelyet, nem kell ezért elmenni utcát söpörni. Főleg, hogy semmi garancia nincs rá, hogy szakmunkásként nem pont ugyanilyen csapatban és még ennél olyanabb főnökkel kell majd küzdened napi szinten. Szerintem a probléma nem annyira fekete-fehér, mint ahogy leírod.
2021. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A szakmunkát csakis saját vállalkozásban, mesterként gondolnám, beosztottkent semmiképpen sem.
2021. szept. 19. 21:33
 5/21 anonim ***** válasza:
a 3 diplomával kell vállalkozást csinálni, nem egy újabb dolgot kitanulni.
2021. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
De most tök ismeretlen szakmunkásként, nulla gyakorlattal és kapcsolati hálóval akarsz vállalkozást indítani, amikor 3 diplomás tapasztalt mérnök vagy és akárhogy dolgozhatnál, ahogy te szeretnél? MIÉRT?
2021. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Egy szakmunkás aki nem beosztott az az esetek többségében jelenleg többet hazavisz mint egy alkalmazott mérnök. Szezonban jóval többet is . Mondom ezt mérnökként . Szóval a jó szakembert nem néznem le semmilyen téren. Egyébként nekem építészmérnök ismerősöm van aki végül szakmát is tanult ès abban ténykedik.
2021. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os válaszoló!


Mérnökként pont ezt nem lehet megtenni, hogy azzal foglalkozzak, amivel em szeretnék, illetve dolgozzak úgy ahogy én akarok. A mai rabszolgatarto világban (multicegeknel, stb... ) hozzávágnak az emberhez havi 2-3 száz ezer között és jóformán karácsonykor vam egy kis szünet, illetve nyáron két hetet megengedhet magának az ember és ennyi! Szakmunkaskent magán emberként megkereshetném a mérnöki fizetés többszöröset is, és ráadásul azt érzem hogy ember közelebb és hasznos vagyok. A mérnöki munkát (ami ma jelent mérnöki munkát) megutaltam, besokalltam tőle. Egyedül a tudomány részét tisztelem benne, de abból önmagában megélni nem lehet, kutatokent sem... Keresni keresik a mérnököket, na de milyen feltételekkel, és milyen munkára... Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyilván van mindegyiknek előnye hátránya!


Kapcsolati halom van különben elég jó, és tudja mindenki hohy mennyire precíz is vagyok például, ami szintén nagy előny, főleg a mostani oktatási rendszer miatti (jo) szakmunkás hiányának.

2021. szept. 19. 21:49
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es válaszoló!


Én ahogy tapasztalom, akár közel egymilliót is lehetne keresni havonta, szezonban... És én magam szervezem a munkát, s osztom be az időmet. Az azért már önmagában nagy megnyugvás/ könnyebbseg. Azért aki szakmunkás tudással nem tud elhelyezkedni, csak beosztottkent, hát azt sajnálom... Az tényleg nem éri meg, de ott gondolom már más előnyök játszanak (nem kell törodni neki semmi egyéb dologgal, stb...)

2021. szept. 19. 21:54
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem is a fizikai munka tetszett meg a szellemi munka helyett.
2021. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!