Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan munkakör beágyazott...

Van olyan munkakör beágyazott rendszerek területén, ahol előny a PLC programozásban és üzembehelyezésben szerzett tapasztalat?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Van.
2021. okt. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit pontosabb választ kérhetnék? Mit érdemes tanulni, milyen munkakörökre érdemes rákeresni?
2021. okt. 8. 23:12
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha arra vagy kíváncsi, hogy mit érdemes tanulni, akkor rossz kérdést tettél fel. Segítek: "Lesz olyan munkakör 3-5 év múlva..."
2021. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Érdemes kinézni egy konkrét területet és azt tanulni.

Például ha a motorvezérlés érdekel cnc -ket vagy ha a távközlés akkor a rádiófrekvenciás eszközöket.

Programozás tekintetében C, C++, python vagy hasonlót tanulni. Láttam már olyan röntgent is amihez C# -al fejlesztettek úgyhogy szinte bármelyik programnyelv jó lesz.

Angol vagy német tudás is jól tud jönni.

Állásnál sinumerikre vagy hasonlóra érdemes keresni.

2021. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Tulajdonképpen mindegyiknél előny, sokaknál benne is van az álláshirdetésben. Viszont ha nem értesz behatóan legalább egy mikrokontroller családhoz, és PLC-ből akarod magad átképezni, akkor pályakezdő leszel. Az, hogy a PLC-s ismeretek előnyt vagy hátrányt jelentenek szerintem egyénfüggő, mindkettő lehet. Ha nyitott vagy és komplexen gondolsz az irányítástechnikára, akkor előnyöddé fog válni, és gyorsan fogsz tanulni. Ha kevésbé vagy nyitott és nehezen nyitsz új metódusok, logika felé, vagy már annyi időt eltöltöttél PLC-ben és ott is inkább grafikus nyelvet használtál, lehet hogy nehezebb lesz átállni.

Bár én úgy gondolom a C és python annyira egyértelmű, hogy egy alap PLC-s tudással (akkor is ha strukturált nyelvet nem használtál) relatíve gyorsan lehet benne fejlődni.

2021. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszzokat, főleg a #4. és #5. válaszolónak! :)
2021. okt. 9. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy tapasztaltam, hogy talán a beágyazott rendszerek területen vannak a legelszálltabb elvárások.

Ha kezdő vagy a területen, kb. esélyed sincs.

2021. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Beágyazott területen általában nem kíváncsiak PLC-s tapasztalatokra, legalábbis az én személyes tapasztalataim alapján. Itt főleg a C megy, ezen kívül C++. Ha tudsz Pythont, C#-t, Javát az sok helyen előny. Illetve területtől függően Matlabbal találkozhatsz még.
2021. okt. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!