Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szerződésemben 60 nap...

A szerződésemben 60 nap felmondási idő van. Mennyire valószínű, hogy eltekint ettől a munkaadó, ha csak pár hónapja vagyok ott?

Figyelt kérdés
Első munkahelyem, nem csináltam még ilyet. Tudom, kérdezzem meg, jogos, de szeretnék előtte puhatolózni.

2021. okt. 11. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:
SSC, pénzügyi pozíció
2021. okt. 11. 15:18
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
37.9%
2021. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre semmiféle tapasztalat nincs, minden egyes helyzet más.

De a pár hónap mit jelent? Mert ha még próbaidös vagy, akkor az alatt nincs felmondási idö

2021. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Kb esélytelen, hiszen ez pont a normál felmondási idő duplája. Nyilván okkal szerepel ez a szerződésben
2021. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Negyedik hónap, lassan öt.


A 60 nap picit sok. Pályakezdő vagyok, még sok hiba van a munkámban, nem hinném hogy nélkülözhetetlen vagyok, 2 hónap sok az életből azért. Remélem nem kell végigdolgozni, előbb megkapom a papírjaimat.



Van egy álomcégem, ahova még tavasszal jelentkeztem, és most szóltak, hogy lehetne jönni, csak közben bejött ez a munka, és már a próbaidő is letelt bőven.

Bűntudatom van, hogy otthagyom a jelenlegi cégem, rendesek velem nagyon, de a karriergoal munkám kaptam meg.

A feladat, amire megyek, tudom hogy nem azért lett nyitott, mert a nálam jobb jelölt már kihullott, hanem csak most hozzák ide ezt a részleget, sok belsős infóm van, tudom hogy a konkrét jövendőbeli főnökeim még az anyaországban vannak.

2021. okt. 11. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Aláírtad a szerződést, akkor is tudtad, hogy 60 nap. Nyilvan lehet szerencsed is, de sok eselyt nem altok ra. Proba cseresznye.
2021. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk egy kolléga most nyáron nem egészen 4 hónap után mondott fel, le kellett dolgoznia a 60 nap felmondási időt. Nem dolgozott ő sem tökéletesen, de még mindig jobban, mintha egyáltalán nem dolgozott volna
2021. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Ki fogják veled töltetni a 60 napot. Amikor felmondasz, elkezdik keresni az utódodat, ami 2 hónap alatt nem valószínű, hogy sikerülni fog. Utána elmész, és a pozíciód betöltetlen marad amíg nem lesz utódod. Ha túl sokáig marad betöltetlen, az anyacég "elviszi" a pozíciót máshová, és a helyi iroda "elbukja" azt, ami nekik veszteség. Ezért ők abban érdekeltek, hogy az az időszak, amíg betöltetlen a pozi, minél rövidebb legyen.
2021. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz, majd jelzem hogy alakult.
2021. okt. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!