Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónak jogában áll...

A munkáltatónak jogában áll hangfelvételt készítenie kilépő interjún?

Figyelt kérdés

Végre a felmondási időmet töltöm és közeleg az utolsó napom a jelenlegi cégemnél. A kilépő interjún állítólag hangfelvételt szeretnének készíteni a felmondásom indokairól.


Rendes munkavállalói felmondás történt és nem igazán tudom, hogy mire jó ez nekem. Van értelme szerintetek munkavállalói oldalról hagyni? Konkrétan egyetlen indokot sem tudok, amiért nekem jó lehet, ha ez a hangfelvétel rögzítésre kerül..


Alapvetően nem szeretnék ehhez hozzájárulni de azt sem tudom van kinek-mihez van joga ebben a szituációban.


2021. okt. 13. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Olvasd el a szerződésedet, hogy van.e benne ilyesmiről szó. Ha nincs, akkor csak akkor készülhet hangfelvétel, ha hozzájárulsz.
2021. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor megtagadhatod.

Ha ragaszkodnak hozzá, egyszerűen nem szolalsz meg.


Nem tudnak veled semmit sem csinálni. Nincs hatalmuk feletted.

2021. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 ascelpius ***** válasza:
100%
Rendes munkavállalói felmondásnál alapból nem vagy köteles indokolni, innentől kezdve meg nincs mit erőltetni
2021. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mi van a szerzodesben, mert ha torvenyellenes dolog van benne akkor az a resz eleve nem is ervenyes.


Mar pedig a jog szerint a beleegyezesed nelkul rolad hangfelvetel nem keszulhet, ha nem akarod.


Igy tehat ezen jogodra hivatkozva megtagadhatod.

2021. okt. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles a távozásodat indokolni.
2021. okt. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 esetleg tudod pontosan ezt melyik törvény melyik paragrafusa taglalja?
2021. okt. 14. 08:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Marmint mit. Hogy hangfelvetelt rogziteni csak beleegyezessel szabad? Nem, nem tudom.



A NAIH szerint tehát az Infotv. és a Ptk. alapján hangfelvétel készítéshez az érintettek előzetes tájékoztatáson alapuló hozzájárulását kell beszerezni abban az esetben, ha törvény nem ír elő kötelező adatkezelést, ennek megfelelően a hozzájárulás nélkül készített és felhasznált hangfelvétel adatvédelmi és személyiségi jogsértésnek is minősül.



[link]

2021. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Nyilvan vannak esetek amikor engedely nem kell, csak tajekoztatas, pl felhivod a bankod..


De nyilvan a munkahelyen, kilepeskor nincs semmi joguk hangfelvetelt csinalni. Maximum megkerhetnek, te meg visszautasithatod.

2021. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Mivel akkor még alkalmazásban leszel, ha benne van a munkaszerződésben köteles vagy eltűrni, ha nincs benne akkor megtagadhatod.

Nekem pl. benne van, hogy a tudomásul veszem, hogy a cég területén zárt láncú kép és hangrögzítő berendezés működik, és a felvételeket a cég a "vonatkozó jogszabályoknak megfelelően" kezeli.

Én konfliktus kerülő ember vagyok, a helyedben biztos nem emberkednék, hanem előadnék egy szép mesét amit nyugodtan fölvehetnek ha akarnak. Persze figyelni kell, lehet h megpróbálnak majd provokálni és kihozni a sodrodból.

2021. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tevedes. Nagyon nem ugyanaz a szitu hogy vagyonvedelembol vannak kamerak es megfigyelnek es az hogy kilepeskor egy kvazi interjut csinalnak veled..


Egyreszt utóbbira mar komoly jogszabályok vonatkoznak, adatkezeles, személyisegi jogok stb.

2021. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!