Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szürke fizetést kapó munkavá...

A szürke fizetést kapó munkavállalóknál az évenkénti minimálbér és bérminimum emelkedéseknek megfelelő többlet fizetést meg szokta adni a munkáltató, vagy annyival kevedebbet ad zsebbe?

Figyelt kérdés
Magyarországon nagyon sokan kapják a fizetésüket szürkén. Tehát minimálbérre vagy bérminimumra bejelentve kapják a fizetésük legális részét, és azt kiegészítve kp-ban kapják meg a teljes fizetésük többi részét. Így viszont a munkáltató ki tudja játszani az évenkénti minimálbér és bérminimum emelést. A munkavállalónak csupán a legális bejelentett fizetése lesz több, de annyival kevesebbet kap zsebbe így ugyanannyi marad a fizetése. Nyilván ezzel tisztában van az állam és a szakszervezetek is, akkor mégis mi értelme van a minimálbér és bérminimum emelkedésnek, ha nem képesek felszámolni a szürke fizetéseket? Nem előbb annak felszámolásával kellene kezdeni?

2021. szept. 18. 03:08
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem előbb annak felszámolásával kellene kezdeni?"


Mégis hogy számolja fel, ha az állam közterhet nem hajlandó csökkenteni, valamint ebben a játékban a dolgozó is partner.


Egyébként is az a véleményem, ha valami csoda folytán mégis csökkentenék a bérek utáni közterheket, a megszokás nagy úr alapon a cég akkor sem mondana le a szürkefoglalkoztatásból származó plussz pénzekről.

Ahhoz jóval előbb kellett volna felébrednie az államnak.

Tipikus példa a hálapénz görcsös kivezetése.

Mindent csírájában kell elfojtani, csak akkor hatékony a "védekezés". Évtizedekkel később már mit akarnak elérni?

2021. szept. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Évek óta szürkén kapom a fizetésem (250 bruttó + 100-200 zsebbe). Nálunk az a "szokás", hogy novemberben leülök a elnökkel és átbeszéljük a jövő évi fizetéseket. Minden évben emel itt is és ott is. Volt olyan, hogy a mértékkel nem voltam megelégedve és ekkor elkezdtem állást keresni. Mivel a munkaterületem elég speciális és összetett ezért nehezen találna embert. Egy évig máshol dolgoztam rendesen bejelntve bruttó 400-ért. Aztán a régi cégem visszacsábított.

Anyagilag a szürke fizetésel én jobban járok mert egy sikeres projekt után szép pénzt kapok zsebbe.

2021. szept. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno úgy volt, hogy csak papíron emeltek, a többi meg ment zsebbe.
2021. szept. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapból hülyék a feketén munkát vállalók. Miért? Mégis értelme? Amikor felteszem ezt a kérdést jön a bölcs válasz:" háá mert így többet kapok" na persze..

Ha megbetegszel lesz egy alamizsna tappenzed, ha feljelentik a céget még meg is van sértődve hiszen akkor őt is megbuntetik, egy normális lakáshitelt se fogsz kapni, a Nyugdijadbol meg majd éhen halsz.

2021. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es, ha hiszed ha nem Budapesten kívül az országban nincs akkora bőség munkahelyekből, hogy az ember csak úgy válogasson. Sok helyen már az is kisebb csodának számít ha az ember a saját szakmájában tud elhelyezkedni, főleg ha nem egy keresett szakmával rendelkezik. De az is nagy szó, ha egy viszonylag normális munkahelyet talál, ahol nem hajtják ki a belét, meg nem készítik ki idegileg. Ebből következik, hogy ha nem akar nevetségesen kevés pénzért gürcölni akkor kénytelen elfogadni azt, hogy az adott munkáltató csak szürkén, tehát a fizetésének csak egy részét bejelentve hajlandó elfogadható fizetést adni. Nyilván minden munkavállaló azt szeretné, ha teljesen bejelentett fizetése lenne, de ha emiatt vállalhatatlanul kevés a fizetése nincs sok választása. Szerintem hazai kis vállalkozások 90%-a így fizeti ki a munkavállalóit. A kormány pedig hallgatólagosan elfogadja ezt, mivel semmilyen épkézláb lépést nem hajlandó ez ellen tenni, kivéve a minimálbér és a bérminimum évenkénti emelését, amivel csak a szürke fizetések be nem jelentett összegének aránya csökken.
2021. szept. 20. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben is van valami.


De abban is, hogy EGY FECSKE bizony NEM CSINÁL NYARAT!

2021. szept. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem hazai kis vállalkozások 90%-a így fizeti ki a munkavállalóit. A kormány pedig hallgatólagosan elfogadja ezt, mivel semmilyen épkézláb lépést nem hajlandó ez ellen tenni, kivéve a minimálbér és a bérminimum évenkénti emelését, amivel csak a szürke fizetések be nem jelentett összegének aránya csökken."


Jól látod és már annak is örülni kell, hogy legalább szűrkén foglalkoztatnak, a 2000-es évek elején, még erre sem volt esély.

2021. szept. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!