Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más munkahelyeken is előfordúl...

Más munkahelyeken is előfordúl, hogy napokat késik a fizetés?

Figyelt kérdés
Második hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, és már az első hónapban 4napot késett. Már akkor nagyon fel voltam háborodva, naponta kértem a pénzem, és megigértem, hogy a következő alkalomnál egy napot sem fogok tovább dolgozni pénz nélkül. Most ismét ma kellett volna kapjam, de csak hétfőre igérik mindenféle ürügyre hivatkozva. Nagyon bosszús voltam és a munkanap végen benyújottam a felmondásom, és azt is leszögeztem, hogy a felmondási időt sem dolgozom le, mert ők sem tartják be a szerződésben leírtakat.

2021. okt. 15. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne a munkaszerzodesedben, hogy meddig kell megkapnod a fizut?
2021. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De benne van, minden hónapban legkésőbb 15.-én.
2021. okt. 15. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nálunk pontosan fizetik azt a keveset.
2021. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
2 hónap csak a próba idő?
2021. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
15?? Dehát tizedikéig kell legkésőbb adni a törvény szerint, nem?
2021. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Minden honap utolso napjan jon, szinte mindig 12 orakor. Szeretek itt dolgozni
2021. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Na ezert szeretek Kanadaban dolgozni. Itt 2 hetente kuldik a fizut. 15-en es honap utolso munkanapjan. Nem 10 nappal kesobb. Itt nincs olyan, hogy napokat dolgozok ingyen.


Sajnos a te munkaltatod rendesen atvag. Ha maradsz, akkor ezt elfogadod. Szolhatsz a vezetosegnek, de fene tudja, milyen eredmenye lesz.

2021. okt. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

"De benne van, minden hónapban legkésőbb 15.-én."


Nem a tárgyhónapot követő hó 15-ét akartál írni?

Egyébként ez is szabálytalan lenne. Ugyanis bért legkésőbb a tárgyhót követő hó 10-ig ki kell fizetni a dolgozóknak. Ezzel ellentétes megállapodás úgymond "semmis".


Én sem kaptam meg mindig pontosan a bérem, az én ügyemben végül pereskedésre kényszerültem, mivel ott a legtöbbször volt rá fedezet, csak nem fizetett azoknak, akiktől meg akart szabadulni. Várta, hogy Ők mondjanak fel. A 9 főből egyedül én pereltem be. Mint utólag kiderült, jól tettem...


Párom szintén nem mindig kapja meg, de Ő ezt már megszokta, mert nem fordult még elő a 20 év alatt, hogy egyáltalán ne fizették volna ki. Dobott hozzá a főnök késedelmi pótlék címén egy elfogadható összeget, ha csúszott vele. Náluk ez valahogy tudott működni, nem volt belőle soha balhé. Mindenki tisztában volt azzal, hogy csak akkor tud időben fizetni, ha őt is kifizeti a megrendelő. Akik maradtak nála, azok tudták, hogy ezzel számolni kell, ha nem felel meg, akkor keresni kell mást. Mi tudtunk várni a késői bérfizetésre, tehát nekünk ez nem volt gond.

Mi a biztosíték, hogy máshol nem ez van? Mi az biztosíték, hogy máshol tényleg megkapjuk, nem pedig csak késik?

Itt mindig megkapta, időnként késve. Akkor kapott rá elfogadható összeget késedelmi kamatként, és lehetett tudni előre, hogy mikor fog késni a bér.

2021. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónap utolsó napján jön. Sosem késett. Inkább előbb jött ha az utolsó nap munkaszüneti nap.
2021. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!