Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi embernek kell még...

Mennyi embernek kell még lelépnie az országból hogy normális bérek legyenek a proletároknak is?

Figyelt kérdés

A normális bér alatt azt értem hogy a fizetésből ki lehet bérelni legalább egy garzont, megélni, és tudsz megtakarítani is. EZ a Nyugati szint.


Mikor lesz nálunk ilyen élet?


Én úgy látom hogy a képzettebbeket már elkezdték megfizetni, mert beszartak a tőkések hogy tényleg elfogy a munkaerő. Az informatikusok már nyugati mércével is jól keresnek, de már sok szakmunkás is.


Mikor lesz végre jó élete a takarítónak is?


2021. okt. 18. 11:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Neked soha nem lesz, azért nem kapsz pénzt, hogy egész nap az oldalon nyavajogsz
2021. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden proletár ki tud bérelni egy garzont, akkor a megnövekedett kereslet miatt az árak is elkezdenek felszökni, és akkor a proletár megint csak nem fog tudni kibérelni egyedül egy garzont? Vagy nem így működik a piac?
2021. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy csomó proli munkahely van, amiből vidéken városban ki lehet hozni saját ingatlan bérlését. Csak ahhoz dolgozni kell nem gyakorin picsogni 0-24.
2021. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Amióta a világ a világ a képzetlen, semmihez nem értő embert nem fizették meg. Ők voltak ez első sorban a háborúkban is, mert csak 1 dologra voltak képesek.. felfogni a golyókat.
2021. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"EZ a Nyugati szint.



Mikor lesz nálunk ilyen élet?"


Hát ha azt várod hogy keleten mikor érjük el a nyugati szintet, akkor benned van a hiba. SOHA, hiszen nem nyugaton vagyunk. Ha mi el tudnánk érni a nyugati fizetéseket keletiként, akkor kína és taiwan is, és akkor 3 millió forint lenne egy okostelefon. Akkor aztán sokra mennél a "nyugati" fizetéseddel.


"Mikor lesz végre jó élete a takarítónak is?"


A takarító nem rosszul fizetett szakma. Aki nem életképtelen, az most is normálisan (bár valóban nem nagy lábon) meg tud élni belőle. Persze ehhez nem tátott szájjal kell várni a sültgalambot, hanem esetleg tenni is kéne érte...

2021. okt. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Ha mi el tudnánk érni a nyugati fizetéseket keletiként, akkor kína és taiwan is,"


Miért, ők is EU tagok? Miről beszélsz?

2021. okt. 18. 12:26
 7/22 anonim ***** válasza:

Akkor, ha lesz saját termék, szolgáltatás, amely külföldön is értékesíthető lesz a hazai multik által.


Ez mellé folyamatos K+F, új piaci szegmensek, rések felfedezése, meglévő folyamatokba való bekapcsolódás (K+F).


Demokratikus, érdekérvényesítő gondolkodás tanítása már óvodás kortól kezdve. Szakszervezetek megerősítése.


Ha már oktatás.

Közoktatás reformja. Logika tudománya, értékelemzés, egészséges önbizalom, retorika, politika ismeret és érdekérvényesítés, természettudományos tantárgyak oktatása, mindezt tantárgyhasznosításként, nem úgy, ahogy eddig tették.

Cél a gondolkodás fejlesztése, mindennapi tantárgyhasznosítás, hatékonyság, önálló tanulás segítése.


Hazaszeretet megalapozása.


Párt, osztályharc nélküli társadalom. Semmi szükség a megosztásra, ez csak az élősködő hatalmi elitnek kedvez.


Ebből kifolyólag a legtehetségesebbek, legokosabbak, legtapasztaltabbak vezetői pozícióban, folyamatosan ellenőrzött erkölcsi színvonal mellett.


Ezt a magas szintű erkölcsi színvonalat kiterjeszteni az egész társadalomra. A szakértelem mellett ez a legfontosabb az ország, nép sikerét tekintve.

2021. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki dolgozik, az meg is tud élni. Több vagy kevesebb munkávál, de meg lehet élni. Hidd el, Bazsi, nyugaton nagyobb a takker fizója, de többe kerül az albi is.
2021. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked hiába magyarázunk bármit...
2021. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

8: tényleg? én éltem kinn és jobban éltem anyagilag mint itthon. engem nem fogsz átvágni a Fidesz propagandával hogy kinn nem jobb az élet.


De jobb.

2021. okt. 18. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!