Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógypedagógia szakosodások...

Gyógypedagógia szakosodások mennyire fedik át egymást? ha például autizmusra szakosodok, de nem találok egyből állást, tudok máshol foglalkozni mondjuk viselkedészavaros gyermekekkel?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de kizárt dolog, hogy "autizmus gyógypegagógiája" szakosként ne találnál minden ujjadra több tucat melót is, akár az állami, akár a privát szektorban, iszonyat hiány van belőlük, lévén a többi szakhoz képest kvázi "friss" a képzés. A mi iskolánkban (EGYMI) például nincsen és nem is volt sosem, pedig három kizárólag autista gyermekekkel foglalkozó csoportjuk is van. A fiam osztályásban is csak "sima" gyógypedagógus az osztályfőnök, pontosabban szomatopedagógus is, viszonylag fiatal, de a legnagyobb kedvessége és türelme mellett is hihetetlenül inkompetens, egyes berögzött, bent kialakított szokásoktól szabályosan kiver a víz, annyira elavult, autistáknál meg konkrétan káros is, de hát nincs hova vigyem máshova a környéken.

Még privátban is nagy nehezen találtam csak auti specifikus végzettségű fejlesztőt, Őt is a fővárosban.

Így tehát fogalmam sincs mennyi az átjárás, átfedés közöttük, de ha ezt szeretnéd, vagy már tanulod is, kizárt, hogy ne lenne majd kismillió lehetőséged a jövőben, no persze biztosan lehet váltani is, ha úgy hozza az élet.

Nem lennék már kvázi "öreg" és iszonyúan fáradt és leterhelt hozzá, magam is elvégezném esküszöm, akkor fejlődne a kisebbik fiam is valamennyit, mert így nem haladunk semerre sem, privát oktatásra meg egyedülálló anyaként nem telik, maximum egy kis plusz fejlesztésre.

Bocsánat, ha szétrollkodtam a kérdésed, csak érintettként gondoltam elmesélem, mennyyire szükség lenne rengeteg hasonló végzettségű szakemberre, ha ez a hivatásod, Rád is!!!

2021. okt. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, hogy megosztottad a nézőpontod! igazából én csak példának hoztam fel ezt a két ágat, még évek vannak nekem az egyetemig így még én sem gondoltam ki melyiket szeretném.

igen, autizmus szakosodás sajnos úgy tudom csak az eltén van és oda kell a legnagyobb ponthatár, valószínűleg ezért van ekkora hiány az erre szakosodott tanárokból. :(

2021. okt. 23. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!