Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülésznőként milyen az életetek?

Szülésznőként milyen az életetek?

Figyelt kérdés

Mennyire összeegyeztethető ez a hivatás a családdal?

Milyen munkarendben dolgoztok?

Ha újrakezdenétek is így döntenétek?

Milyen az egyetem? Esetleg van valaki aki gyerek mellett járt egyetemre?

Mennyi a keresetetek?

Magyarországi és külföldön dolgozó szülésznők vagy hozzáértők hozzászólását is várom.

Köszönöm szépen



2021. okt. 19. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Kedvenc részem, amikor az egész napos, anyukával való törődés után, az utolsó 5 percre beeső doki kapja meg a borítékot egy akkora összeggel, mint a 2 havi fizetésem.
2021. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom! Saját szülésemnél a borítékot az orvos helyett a szülésznő kapta, pláne miután a varrás után megjegyezte, hogy jobb lesz mint volt.

A mostanában behozott törvény alapján már nem fogadhattok el hálapénzt se Ti, sem senki az egészségügyben, belertve az orvosokat is. Hogy néz ki ez a gyakorlatban?

2021. okt. 19. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
#1 kedvenc részem, amikor az egészségügyben dolgozó emberek elfogadják a kiszolgáltatott embertől a hálapénzt, meg civakodnak rajta, hogy ki érdemli meg jobban.😬
2021. okt. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

#3 részére.


Nem kérem, és nem követelem. Ha adják, megköszönöm, majd elfogadom, mert szükségem van a pénzre.

Az orvosok viszont, ő szinte megkövetelik.


Nem kell adnod. De ha adsz, annak add, aki megdolgozott érte!

És hidd el, az a legritkább esetben az orvos, az az orvos, aki gyakran tényleg csak az utolsó pillanatban esik be, néha részegen, és gyakorlatilag csak "learatja a tapsot".


Szép estét!

2021. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Nem adok, havi 120ezret vonnak tb-re a két állásomra kapott jövedelmemből, és 3 évente egyszer megyek orvoshoz a sok befizetett milliókból. Táppénzen meg 5 éve nem voltam. Öreganyám viszont, aki ledolgozott 50 évet az szarba sincs nézve, mert mindneki kuncsorog az eü-ben, ápolótól kezdve az orvosig.


Ha elégedetlen vagy a béreddel, akkor ne a kiszolgáltatott emberektől fogadd el, hanem álljatok ki magatokért, a szakmátokért, a hivatásotokért, a megbecsülésetekért.


Pótolhatatlanok vagytok, megtehetnétek. De nem tettétek, mert úgyis csurrant cseppent máshonnan, igaz? Könnyebb elfogadni a pénzt a széttárt lábú, hormonokkal teli újdonsült kismamától, mint megmozdulni abban a rendszerben, amit évtizedek alatt hagytatok elfajulni. Attól még, hogy te a kisebbik rossz vagy, nem vagy jó.


Azt meg már nem is kommentálom, hogy egy fantasztikus szakmát tudhatsz magadénak, de az első kommentárod egy leendő szülésznőnek az, hogy a feketén kapott dugipénz az orvosnál landol, amiről azt gondolod, hogy téged illetne. A lónak a tudodmilyét. Az a pénz a kismamát és a kisbabát illeti, csak ez egy olyan terület, ahol az ember a legjobbat akarja a gyerekének, és bele sem mer vágni a borítékok nélkül, annyi gyönyörű történet kering rólatok.

2021. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%

#5 részére.


És az érme másik oldala? A szülők?


Ők azok, akiknek nem felel meg a "sima", ügyeletes orvos, és a TB alapú ellátás. Helyette fogadnak magán orvost.

Bár én ezt sem értem, mert tudom, hogy ez többe kerül, mint egy magánklinika, ahol a hivatalos összegért cserébe, a popsi is ki van nyalintva.


Szép estét!

2021. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Most tényleg ujjal mutogatással válaszolsz? Leírom újra, hátha megérted: attól még, hogy van nálad rosszabb, te nem vagy jó.


Az, hogy valaki magánorvost fogad, szíve joga, én is magánklinikán tervezek szülni, pont az ilyen maréktartók miatt, mint amilyenek vagytok.


A kismamák bizalmatlanok veletek szemben, tele az internet történetekkel, hogy milyen megaláztatasokban van része annak, aki az ügyeleten szül, amikor elhordják mindenféle ingyenélő szar anyának csak azért, mert nem tömködi ki egyikőtök zsebét sem.


A maganklinika tényleg drága, de legalább tudom egészségpénztárból fizetni, és pontosan tudom mire fizetem, nem a te kispárnádat tömködöm félelmemben a retekben.

2021. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy meg ne haragudj meg, de büntetőjogi kategória idéntől amiről beszélsz, biztos eddig is beírtad az adóbevallásodba, hagyjuk a hülyeséged. Bűnöző adócsaló vagy, és még meg is magyarázod. Ha nekem egy ügyfél akarna pénzt adni, akkor is lekoptatnám, mert nem. Oszt kész.
2021. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekeltek volna a KÉRDÉSRE adott válaszok, de úgy látom itt is csak egymás szapulása megy. Veszekedjetek inkább privátban legközelebb legyetek szívesek!
2022. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!