Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudok választani két...

Nem tudok választani két munkaterület között, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Zajlik a végzős év, mennek az érettségik, de még mindig nem tudom, hova menjek tovább.


Egyrészt, szeretnék színész lenni, egy csapatban dolgozni a többiekkel, mindig változatos munkában, hiszen egy darab vagy egy szerep sosem ugyan az, és/vagy filmekben játszani. Énekelni a színpadon, része lenni az egy előadás közben lévő pörgésnek. Művészeti iskolába menni.


Ugyanakkor, legalább ugyanannyira szeretnék egy piszkos műhelyben autószerelőként(vállalkozóként) dolgozni, javítgatni az autókat. Járműmérnöknek tanulni.


Nyilván mindkét munkában van pozitív, negatív, de nekem ez a kettő tetszik. Egy saját projekt autót(Datsun Cherry 100A) minden esetben szeretnék "csinálni", így magamat ismerve, el tudom képzelni, uogy amint azzal "kész" vagyok, megunom az autószerelősdit.


Másik kérdés, tudnám a kettőt együtt csinálni? Csak azzal az a nagy baj, hogy nincs pénzünk két egyetemre. Egy OKJ-s színészképzés mennyire elég?


Kérlek segítsetek...



2021. okt. 19. 23:00
A kérdező szavazást indított:
Színèsz
Autószerelő
Mindkettő
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Autószereléssel többet kereshetsz, mint színészként. A színésznél meg van a rizikója, hogy nem futsz be. Alamizsnáért dolgozol. Autószerelőre meg mindig szükség van.
2021. okt. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Sok olyan ember van, akiknek több hivatásuk, vagy foglalkozssuk van. Sőt, olyan is van, aki élete egyik felében ez volt, aztán másik felében meg valami más. Pl. Morgan Freeman már bőven elmúlt 40 éves (!), amikor felfedezték. Gyakorlati szempontból biztosabb megélhetést nyújtana egy autószerelői. Sok színészt csak sokadszorra vesznek fel a főiskolára pl. Szóval még később is próbálkozhatsz. A lényeg, hogy van még időd, és létezik a pályamódosítás, így nem kell ezt a döntést végsőnek megélni.
2021. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Autószereléssel jobban jársz hosszú távú. Hobbiként meg mehetsz amatőr színjátszó körökbe. Főállású színészet nehéz kenyér, azért a színművészetire bekerülni se egyszerű, van akit csak harmadjára vagy negyedjére vesznek fel. Másrészt lásd covid idején totál lenullázódott minden munkájuk, se színház, se filmforgatások.
2021. okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 volt online színház, színháztv.hu . Mi többször is vettünk jegyet, meg néztünk darabokat
2021. okt. 20. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye viccelsz, hogy a járműmérnökit összekevered az autószerelővel?
2021. okt. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod azt, hogy ne lehetne mindegyiket csinálni?
2021. okt. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozz vmi hobbi társulathoz. Később meglátod mi sül ki belőle
2021. okt. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!