Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veszélyhelyzet alatt lejárt...

Veszélyhelyzet alatt lejárt diákigazolvánnyal lehet továbbra is gyakornokként dolgozni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy emailt, a ProHumantől, hogy előreláthatólag 2022.03.02-ig dolgozhatok náluk a vészhelyzet ideje alatt lejárt diákigazolványommal.

Remélem ez nem igaz, mivel már nincs hallgatói jogviszonyom.

A neten nem találtam semmit se erről.



2021. okt. 22. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Talán.
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha meg nincs hallgatói jogviszonyod akkor mit akarsz?:D Már most se dolgozhatnál ott, nem az igazolvány lejárta számít, hanem a jogviszonyod.
2021. okt. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Dolgozhatok, törvényesen október 31-ig. Nézz utána jobban a szabályoknak.

Csak tegnap kaptam egy emailt, hogy állítólag továbbra is maradhatok, ez a baj.

2021. okt. 22. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem maradsz és kész, mit kell ezen problémázni?
2021. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem én döntök. :/

A munkáltatónak ez jó, mert így jobban kitudja használni a fiatal munkaerőit.

Novembertől már munkaszerződést akartam, nem diákszerződést, de emiatt valószínűleg továbbra is a gyakornoki fizetést fogom kapni, bár inkább ne legyen igazam.

Váltani meg nem fogok, mivel 100% Home officeban vagyok, legalább az megvan. :D

2021. okt. 22. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy igazából nem tudni, hogy mi a helyzet. Vannak szövetkezetek, akik szerint lehet tovább is dolgozni és vannak, akik szerint nem.


Az biztos, hogy júniusban be lett jelentve, hogy a diákigazolványok végső lejárati ideje október 31. Mai napon is ez van benne a veszélyhelyzeti intézkedéses jogszabályban.

Én tegnap felhívtam a 1818-at, mert én is belefutottam abba, hogy az egyik szövetkezet ezt mond, a másik azt, ezért hívtam őket. Azt mondták, hogy valóban október 31-ig lehet diákként dolgozni. Ettől függetlenül pl a MÁV és volán továbbra is el fogja fogadni.

2021. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos és megnyugtató volt. :)
2021. okt. 22. 20:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag azok az igazolványok érvényesek továbbra is annak ellenére, hogy a veszélyhelyzet alatt lejártak, amelyekkel amúgy is fennállnának a jogosultságaid, ha meghosszabbítottad volna őket időben. A diákigazolvány pont nem ilyen, mivel arra a hallgatói jogviszonyod ideje alatt vagy egyébként is csak jogosult, ellentétben mondjuk egy személyi igazolvánnyal.


És ettől függetlenül fogadja el a MÁV és a VOLÁN, logikusan kizárólag az utazásokat tekintve.

2021. okt. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, hogy valóban igaz a hír és egy új jogszabálynak köszönhetően meghosszabbodnak a tagságok a már végzett hallgatóknak/diákoknak.
2021. okt. 26. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Az lehet, de az igazolványok a vészhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek. A vészhelyzet az őszi ülésszak első napjával megszűnik. Az 2021. szeptember 17-én volt, tehát ezek szerint november 17-ig érvényesek a vészhelyzet alatt lejárt igazolványok. Legalábbis az én olvasatomban. Mivel már megszoktuk, hogy agyonvan bonyolítva szabályozással minden egyszerű dolog, ezért lehet, hogy erre vonatkozóan menet közben már hoztak egy újabb rendeletet, és mégsincs igazam. :)
2021. okt. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 azóta meg lett hosszabbítva a veszélyhelyzet január valahányadikáig, én sem követem már pontosan, de ezt hallottam.
2021. okt. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!