Ha abszolvált a státuszom, de az államvizsgát csak a következő vizsgaidőszakban, tehát októberben teljesítem, addig vállalhatok diákmunkát csak diákigazolvánnyal?




válasza:



válasza:



válasza:Azt tudom, hogy az abszolválással megszűnik a jogviszony, viszont a diákigazolvány október 31-ig érvényes.
Az a kérdés, hogy a diákmunkához ilyen már nem is vállalhatok októberig?




válasza:Köszönöm!
Viszont az a furcsa, hogy van olyan diákszövetkezet, ami csak diákot/csak hallgatói jogviszonyoigazolást kér, tehát ha jogviszonyom nincs, de van érvényes diákom, az is elég.
Míg más diákszövetkezet mindkettőt kéri ahhoz, hogy dolgozni lehessen.
De akkor miért van az, hogy a másik helyen nem kérik a hallgatói jogviszonyigazolást ez legális?




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Úgy alakultak a dolgok, hogy csak a következő félévben államvizsgázok, viszont az abszolutóriumot megszerzem. Természetesen nem áll szándékomban az államvizsgáig a szüleim nyakán élősködve a lábamat lógatni. Kérdésem tehát, hogy az előbbiek alapján szerintetek milyenek...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




