Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy kamionsofőr?

Mennyit keres egy kamionsofőr?

Figyelt kérdés
Nemzetközibe és itthon.

2021. okt. 26. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Csak a bért nézve, min. 400e nettó.
2021. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Sok mindentől függ. Van olyan cég, ahol számít a nyelvtudás, de általában akik jól beszélnek németül, angolul, már külföldi cégnél dolgoznak. (Persze van olyan magyar cég ahol szükséges és megfizetik.)


Ettől független ha kezdőként helyezkednél el, nem a legjobban fizető helyekre fogsz bekerülni, de ettől térjünk most el.


Nemzetköziben a kint töltött napok és a szerelvény típusától függően napi 25-30 ezer Ft normálisnak számít. Ez persze emelkedhet ADR és egyéb speciális áruk esetében.


Belföldön sok mindent hallani. 400-500-600 ezer Ft havonta megkereshető, szintén munkától és munkarend (napi hazajáró, hetelős)függvényében.


Egyébként nem nagy dolog utána járni, mert már mindenki bérekkel hirdeti a sofőr állásokat. Nehéz egy átlagot mondani. Látni nagy csodákat is, de hogy mi a MATEK, az a fizunál kiderül. Fontos kiemelni, hogy a sofőrök kb mindenhol minimálbérre vannak bejelentve, amihez napi díj és üzemanyagmegtakarítás jár általában. (De ez hivatalosan működik így.) Egyre több cég próbálkozik magasabb bejelentéssel, ezzel kedvezőbb feltételt gyújtani.


Nem sofőr vagyok, hanem fuvarszervező. Ez az én tapasztalatom, illetve amit hallok.

2021. okt. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

en ennyi ev utan azt tanacsolom hogy hagyd a fszba a magyar cegeket, de azokat is amik ugyan kulfoldi cegek de keletiek dolgoznak ott. Meg kell tanulni a nyelvet, es olyan ceghez menni ahol szinte csak olyanok dolgoznak akik abban az orszagban szulettek.


En nemet cegnel vagyok pl, de itt kb mindenki magyar, hat olyan is a ceg, egyfolytaban hajtanak, ha gumit kell cserelni neked kell lecserelni, ha valami olyan van az auton ami a mosoban nem jon le csutakold le te mert kulonben levonnak xy eurot, a pihenoidet a rakodaskor vedd ki stb... Egy nemet soforrel ezt nem lehetne megcsinaltatni, hidd el.


De sajna nem beszelem annyira a nyelvet hogy csak ugy elmenjek akarhova, de mar egy ideje tanulom, pont ezert.


Mondjuk a magyar cegek abbol jobbak, hogy altalaban nyugis a munka, nem hivogatnak, de a penz is aranyosan szar, sokat kell kint lenni, es kepesek minden szart levonni toled...

2021. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=5N5aG_AE7yg


St22 laci itt beszél róla az 5. perctől. Meg úgy az egész kamionozásról.

2021. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Volt már 10.000 ilyen kérdés........
2021. okt. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
#5 de kb fél évente változnak a kamionos bérek. Tavaly is pl még egész mások voltak a fizetések, mint most :D
2021. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fél évente lekövethetetlen összegekkel nőnek a kamionos bérek?

Jajj, de fasza, akkor tök jó dolgunk van.

2021. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyire vagy benne a bizniszben, de évről évre kevesebb a kamionos, de az áruforgalom meg rohamos irammal növekedik. Ott tartunk már hogy 1,5-2 milliókat adnának havonta angliában pl a kamionosoknak, de még így sem szivesen megy oda senki... Nem is tudom hány ezer sofőrre lenne szükség, és valami 127 sofőr jelentkezett csak :DD De ez nem csak angliára igaz, még németországban is hiány van, ahol én vagyok most 150 euróval megemelték az amúgy sem olyan rossz béreket, mert nincs ember. És amíg nem tudnak minket robotokkal pótolni, amivel orrba szájba próbálkoznak, addig kénytelenek lesznek több pénzt adni, habár a covid jó indok volt sok görény cég számára hogy pont hogy levigye a béreket (pl supernova)... szóval igen, qrvára fluktuálnak a bérek, és nem feltétlen pozitív irányba mindenhol.
2021. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A "lekövethetetlen összeg" dolgot sikerült agyilag feldolgozni?

Két pillanat alatt meglehet találni a kamionos béreket a Google segítségével, de mindig van egy fogyatékos hülye gyerek aki havonta kiírja ezt a kérdést.

2021. okt. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

amit te látsz a goolgeben az egy merő f*szság... fogalmam sincs honnan veszi az adatokat, de a legutóbb azt hiszem norvég kamionos fizetésekre kerestem rá, és szerinte havonta 8 és 29 ezer euró között mozog, vagyis átlagban 16 ezer. Nem gondolod te is hogy egy kicsit kb*szott irreális ez a szórás? Meg úgy maguk ezek a számok... Lehet drága ország, de 30 ezer havonta, ne röhögtess már...


A másik meg az, hogy az álláshirdetésekben leírt számok nem kőbevésett számok, általában az a szám amit ott írnak akkor jön ki ha a csillagok épp úgy állnak, éppen hátszél van, senki sincs az utakon stb... mert biztos hogy nem csak az alapbér + napidíjból fog kijönni. A supernova pár éve hirdette hogy 750 ezret fizet havonta, aha, csak épp elfelejtették mondani hogy ha a km alapú fizetést választod, és épp véletlen jó fuvarokat adnak neked és épp egy dugóba se kerülsz bele az 1 hónap alatt. De tettek érte elég szépen hogy ne érd el azt a km mennyiséget hogy ennyit kelljen fizetni.

2021. okt. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!