Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres most egy állami...

Mennyit keres most egy állami fogorvos Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni, annyira kétes információkat hallok erről. Amit én látok, hogy baromira jól élnek, minden drága dolgot megvesznek, hatalmas ház, új autó, nyaralások..

Bár ezt lehet, hogy magánrendeléssel kiegészítik, viszont akiket én ismerek, nem dolgoznak horror árakon magánban, kb felét/egyharmadát kérik annak, amit általában szoktak magán fogorvosok - mégis rohadt sok pénzük van.

Illetve itt ez a cikk, amiben leirjak, hogy 300ft/húzás, 1200ft/tömés amit az államtól kapnak, ez iszonyat kevés. [link]

Ennek tükrében hogy lehet az, hogy valaki szinte csak egy körzeti feladat ellátásáról kiemelkedően jól megél?

Aki szakmabeli, vagy ismer valakit, tudna nekem egy pontosabb képet adni a jelenlegi helyzetről? Illetve a béremelés most a fogorvosokra is érvényes?



2021. okt. 31. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Bértábla
2021. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Illetve itt ez a cikk, amiben leirjak, hogy 300ft/húzás, 1200ft/tömés amit az államtól kapnak, ez iszonyat kevés."


Nem ennyit kapnak az államtól, ezt csak a konkrét beavatkozások után kapják.


Úgy kell egyszerűen elképzelni a finanszírozást, mint mondjuk az ételfutárok fizetése: van egy alap óradíj, amit akkor is megkap a futár ha éppen nincs rendelés és az étteremben ül órákon át, és van egy címpénz, amit az alpbéren felül kap teljesítmény alapján.

Fogorvosok esetén is van alapdíj (többek között a körzetbe bejelentkezettek száma alapján) amit akkor is megkap, ha egy hónapban senkit nem lát el. Ez felül még pluszba kapja meg azt, amit te írtál.

2021. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Plusz a magánpraxis, mert ugye egy állami rendelő "korszerűtlen", meg magánba mégiscsak bátrabban bedobja azt a felest, hogy ne remegjen annyira a keze...
2022. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Van olyan?
2022. febr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit számít az? Mindegyik egyben vállalkozó is és adják veszik az alsó hangon is tízmilliós praxisokat...Doksik nem ostobák, nem fognak éhenhalni, szóval ne tessék őket sajnálni!


Kolduló Orvost én még a világon nem láttam, de még filmben se!

2022. febr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ha tartósan betöltetlen praxist vállal valami, az élből 20 millió amit elkölthet amire akar. A praxis kap az államtól bázispénzt, ezen felül teljesítmény alapján is kap, valamint ha magán betegeket is ellát, értelem szerűen az is az övé.
2022. márc. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!