Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A garantált bérminimum januári...

A garantált bérminimum januári emelésével emelmedik a pedagógusbér is?

Figyelt kérdés

Olvasgatom,de nekem valahogy nem tiszta!

Kezdő óvodapedagógus vagyok nettóba 160 ezer forintot keresek. Ha emelkedik a garantált bérminimum, azzal az én bérem is fog emelkedni vagy ugyanúgy 160at kapok majd?

Szörnyű lenne ha nem :(


2021. okt. 31. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Te nem bérmiinimumot kapsz hanem közalkalmazotti bért, tehát neked semmi sem jár.
2021. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az nem semmi. Akkor ezzel ki jar jól?

Ha még a közalkalmazott sem..

2021. okt. 31. 17:43
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
A bérminimum emeléstől nem, de ha jól rémlik belengettek jövő évtől egy külön emelést óvodai dolgozóknak. Aztán hogy abból kapsz-e, majd jövőre kiderül - ezeket úgy szokták csinálni, hogy a TV híradóban 23x bemondhassák, hogy "emeltük az óvónők bérét" csak közben kiderül, hogy pont ennek meg annak meg amannak nem jár.
2021. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amit a kormány kiírt , abba az áll, hogy LEHETSÉGES egy 10 szazalekos emelés. Tehát kb bruttó 20 ezer az én esetemben... de ugye ez se tuti, csak lehetseges..

A bérpapiromon van egy olyan rész hogy bérminimumra való kiegészítés. Akkor lehet most is igy lesz majd vagy most ezt a reszt kihagyják?...

2021. okt. 31. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
szomorú lehet úgy dolgozni hogy 100%ban az éppen regnáló kormánytól függsz..
2021. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahogy egy kell indulnom sajnos-nem sajnos..
2021. okt. 31. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Elsőnek nincs igaza, mivel még a közalkalmazotti diplomások sem kaphatnak kevesebbet a garantált bérminimumnál. Jelenleg is úgy van, hogyha a közalkalmazotti alapbér a számítás alapján kevesebb lenne, akkor is kiegészítik a bérminimumra.
2021. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Akkor segítek én, én is pedagógusi munkakörbe tartozok. (gyógytornász állami szektorban)

A fizetésed emelkedik januártól, ha még gyakornoki éveidben vagy. Ugyanis, jelenleg a gyakornoki fizetés kevesebb, mint a jelenlegi bérminimum. Ezért látsz a bérlapodon kiegészítést hozzá. Azaz a jelenlegihez hasonlóan, jövőre szintén kiegészítik, hogy elérje az akkori bérminimumot.

2021. okt. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2021. okt. 31. 20:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező neked is kiegészítik majd a bérminimumra!


Az említett 10%-os emelés az csak adható, bérköltség emelést leküldik a munkáltatódnak, majd ők eldöntik, hogy kinek mennyit adnak ebből az összegből.

Nálunk 30%-ot adtak, amiből hozzám 0% jutott el, sok munkatárs járt így, de a vezetőnknek pl. sikerült +110%-os emelést kapni. Nálatok is ilyesmi felosztásban lesz az a 10%-os emelés, de ne legyen igazam!

2021. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!