Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik cég bériránytűjének...

Melyik cég bériránytűjének lehet hinni?

Figyelt kérdés

Elég nagy szórást láttam a Hays, frissdiplomas.hu és az összes többi portál között.


Tapasztalataitok alapján melyik közelít a legjobban a valósághoz?


Szerintetek nincs ezekben a hétköznapi emberek számára közzétett adatokban némi negatív torzítás, kordában tartva ezzel a béreket?


Egy nagyvállalat honnan tudja, más nagyvállalatok milyen juttatási csomagokat adnak a dolgozóiknak? (Ezekből a publikus adatokból okoskodnak a multik is?)



2021. nov. 1. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A cégek informális úton pontosan tudják, hogy melyik versenytárs mennyit fizet. Én egyszerű manager vagyok (senior alkalmazott), de én is tudom, akkor a vezetők pláne.


Az ilyen hays és egyéb statisztikák az én területemen általában kisebb számokat hoznak, mint a valóság. Ennek akár az is lehet az oka, hogy a fejvadász által közvetített jelentkezőknek kevesebbet fizetnek a cégek, mert a fejvadász drága. Ezért én mindig a cégek saját oldalán jelentkezem.

2021. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

En csak IT teruletrol tudok nyilatkozni, itt kiindulasi pontnak jo lehet pl. egy Hays statisztika, de csak junior szinten es csak olyan embernek, akinek amugy fogalma sincs a piaci helyzetrol.

Ezek a cegek nyilvan rajtuk keresztul toborzo cegek fizetesi adatait kozlik, a legjobban fizeto cegek meg szinte mind belsos recruiterekkel dolgoznak.

Masreszt ezek az adatok csak alapbert tartalmaznak, egy komolyabb cegnel meg pl. megkapod az alapbered 30+ szazalekat reszvenyben. Magasabb poziciok eseten az alapbered tobbszoroset akar.

Ha kepben akarsz lenni a piaci helyzettel, akkor ezerszer tobbet er a gyakori interjuzas (akkor is, ha epp nem akarsz valtani), mint ezek a statisztikak.

2021. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén IT, az van amit kettes írt. Annyi kiegészítéssel, hogy a kifejezetten szarul fizető helyek fizetéseit sem igazán tükrözi.

Most megnéztem, a 2020-as Hays szerint a senior fejlesztői sáv alja br. 850k, teteje 1.2m. Ezzel szemben rengeteg helyen lehet keresni seniorként 1.5m fölött (néhány cégnél 2m fölött is), de ilyen hulladék KKV-k simán adhatnak br. 500 körül mondjuk. Szóval nem sok értelme van ezeknek.

2021. nov. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!