Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki home office-ban kezdett...

Aki home office-ban kezdett el dolgozni akár gyakornokként akár teljes állásban, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz vagy könnyű? Mik voltak a legnagyobb kihívások? Számomra kifejezetten nehéz, mert az elején szerintem jó ha van valaki aki rögtön tud válaszolni a kérdéseidre. Nekem a főnököm pl Németországból szokott velem beszélni, és naponta ax fél órt tud rám szánni, mert eléggé elfoglalt. Gyakran nem is válaszol egészen a callig. Így addig én csak malmozom, nem tudok igazán produktív lenni, így a motivációm is alább hagyott. Félek, hogy bár jól fizet a cég, nem akarok majd hosszabb távon itt lenni.

2021. nov. 1. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem ertem. Ha nem home office-ban lennel, akkor kevesbe lenne elfoglalt a fonokod es nem csak fel orat tudna rad szanni?
2021. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilván akkor is elfoglalt lenne. De emlékszem az előző munkahelyemen sokkal könnyebben ment a kérdezés meg a betanítás, mivel nem csak online voltunk ott hanem fizikálisan is.
2021. nov. 1. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én januárban váltottam munkahelyet. Minthogy 350 km-re van tőlem a cég, így eleve távmunka szerződésem van és home officeban nyomom.

Így közel egy év után kicsit hiányzik, hogy személyesen nem találkoztam még a kollégákkal (sőt, arcokat se nagyon láttam, mert kamera nélkül mennek a meetingek), de elég hatékonyan indultak a dolgok, Teams-en mindent meg tudtunk beszélni, szóval nekem nem volt nehéz.

De persze én senior vagyok, egy juniornak nyilván nehezebb lenne.

2021. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Kellemetlen. Nagyon sok program beállításaival kellett bíbelődnöm. Sok vírust nyeltem be emiatt, ami ha elrontja a gépet és újra kell tenni a windowst a beállítások teljes rezetelését is jelenti. Sokkal kiszolgáltatottabb mintha bejárnék
2021. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4: Hozzáértő ember nem vírusozza össze a gépet, ha meg a cég admin jogokkal adja a laptopot egy zöldfülűnek, akkor ott az IT valamit nagyon rosszul csinál.

Beállításokat meg megcsinálni jó esetben group policyvel lehet, rosszabb esetben egy Teamviewer session-ben megcsinálják.

2021. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha napi fél órát tudnak foglalkozni a betanításoddal, akkor nyilván nem várják el, hogy 1 hét után önállóan dolgozz.

Nálunk kb. napi 2 órát foglalkozunk az újakkal online.

Persze ez nem mindenkinél működik, mert a legutóbbi csaj konkrétan rájött, hogy akkor ő inkább elmegy a nagymamához, meg vásárolni, meg ilyenek. Én meg mondtam neki, hogy napi 2 órát beszélek, felvettük az előadást. Akkor a maradék ráérő idejében nézze meg még párszor a felvételt, jegyzetelje ki, nézze végig a toolokat, hogy tudja-e önállóan használni őket. Nem azért napi 2 óra, mert a többi szabad foglalkozás.

Persze felnőtt, motivált emberektől ez szerintem elvárható, de nem mindenki csinálja. Aztán meg volt sértődve, hogy ötödszörre már nem akartam neki még egyszer ugyanazt elmesélni.

2021. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!