Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol/kitől lehet megkérdenzni...

Hol/kitől lehet megkérdenzni ezt: mit gondolnak arról, hogy a benzin ára 506ft/l, de a munkába járás költségtérítése 9 forint/km maradt?

Figyelt kérdés
Melyik az az állami szerv, ahova fordulhatok? A benzin lassan a duplájára drágul, a Közép-Pesti Tankerület pedig továbbra is a legalacsonyabb térítést nyújtja (9-15 ft között van meghatározva, de ők természetesen a létező minimumot tartják). 40000 forintot költök benzinre (CSAK munkába járásra) egy hónapban, amiből jó esetben visszakapok 10000-et..

#benzin #munka #költségtérítés #Közép-Pesti Tankerület
2021. nov. 3. 10:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A 3-as írta jól, ez egy törvény és te azt szeretnéd módosíttatni - a parlamenti képviselődhöz kell(ene) fordulni (egy normálisan működő országban)
2021. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A törvény által előírt minimumot kapod. Így jogsértés nem történt. A költségtérítés emeléséért a Tankerületen túl felsőbb hatalmaknál kell kuncsorognod.


A többiek leírták, hogy vagy munkahelyet váltasz, vagy közelebb költözöl a munkahelyhez. Ha én tanárként Budapesten lakom és Győrben tanítok akkor is csak 9 forintos költségtérítés járna km-enként mindennapos munkábajárás mellett. Ez már nem nagyon érné meg a munkáltatónak, mert a költségtérítés fenti kitalált esetben nagyon drága lenne.

2021. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A koltsegterites amortizációra jár nem benzinre... Más kérdés, hogy arra sem ekeg5.
2021. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az adófizető is elvárhatja, hogy a tankerület jól gazdálkodjon a pénzével, és ne olyat vegyen fel, akire plusz 40 ezret rá kell költeni, mert neki kinn kell laknia a halál f*szán. Költözz közelebb.
2021. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, konkrétan erről a tankerületről van szó:

[link]

Ha megnézed a cikket, szerintem rá fogsz jönni, miről van szó. És nem fogok a halálfaszáról beköltözni a belvárosba csak emiatt.

Hihetetlen egy nép! Még én vagyok a hibás, amiért az állam szarul bánik az alkalmazottaival, megszégyenítő bérezést alkalmaz, és van merszem felvetni azt a gondolatot, hogy ha emelkedik az üzemanyag ára, mindennek az ára, akkor esetleg a költségtérítés és a fizetés is emelkedjen talán! Mert meglopom az adófizetőket azzal a 7 forinttal!

És képzeld, vagyok olyan jó, hogy inkább engem választottak a halálfaszáról.

Olvassátok el a kérdést, és arra válaszoljatok, hogy milyen szervhez fordulhatnék-NAV, szakszervezet, munkaügyi központ, stb.

HA NEM tudjátok erre a választ, akkor mellőzük az életviteli tanácsadásokat.

2021. nov. 3. 22:20
 16/25 anonim ***** válasza:
68%
Keress másik munkát, kb bármi jobban fizet, akkor majd jöhetsz más miatt rinyálni
2021. nov. 4. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Valamelyik országgyűlési képviselőt kellene megkörnyékezned, hogy nyújtson be egy törvényjavaslatot a költségtérítés díjának emeléséről. Nem tartom valószínűnek hogy megszavaznák a jelenlegi helyzetben.


Egy munkáltató gazdasági szempontból nézve akkor gazdálkodik a legjobban ha a költségeit minimalizálja. A te esetedben alacsonyan tartja az utazásod támogatását. Sok esetben a cégek inkább helyi munkaerőt alkalmaznak az utazási költségek megspórolása miatt. Gondolom a Tankerületed nem talál mást helyetted a speciális zenetudásod miatt.

2021. nov. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
66%
Meg szep h te vagy a hibás ki mas lenne? Itt rinyalsz kozbe annyit kene tenned hogy mas munkat keresel... Jo hogy a mekis alkalmazottak nem hoborognek hozzad hasonloan... Es ilyenek "tanitanak"...
2021. nov. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A mekis nem végzett 6 év egyetemet, és többet keres mint én.

Ezért nem rinyál.

Tényleg elképesztőek az emberek. Ahelyett, hogy a szar miatt lázadnának, inkább azokat támadják, akik próbálnának valamit csinálni vagy tiltakozni ellene. Teljesen megértem mostmár az ÁVH-t is. Senkit sem kellett kényszeríteni, hogy besúgó vagy verőlegény legyen, boldogan jelentkeztek önként gondolom. A leszármazottaik pedig köztünk élnek.

Köszönöm a válaszokat, de többet nem fogok ránézni a kérdésre.

2021. nov. 4. 08:03
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Miért nem keresel másik munkahelyet?
2021. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!