Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondják azt, olyan jól...

Miért mondják azt, olyan jól fizetnek a mérnöki állások?

Figyelt kérdés

Mindenki azt állítja nagyon megéri alkalmazottként mérnöknek lenni, kiemelkedőek a fizetések.


Ehhez képest ami a valóság, hogy nagyjából 0-50e Ft-al lehet maximum többet keresni mint egy gazdaságis pozícióban, egy HRes, akiknek az egyetem egyenlő 3 év bulival, náluk is a nettó átlagfizetés 100e Ft-al marad el maximum.


Pl MSc + 3 év (+gyakornokság) villamosmérnöki tapasztalattal 450e Ft a nettóm, meg vannak velem elégedve, tippre cégen belül a saját bérplafonomon vagyok. Legtöbb ismerősöm is hasonló bérsávban van foglalkoztatva a szektorban. Ezzel szemben 1-2 éve végzett gazdasigis ismerős 400at keres. Volt HRes barátnőm egy éve 350 körül kapott (akkor még én is kevesebbet) és magasabb fizetésért váltott. Kezdő orvosok fizetése azonos (tőlük nem irigylem). Miért mondják, hogy ez olyan kiemelkedő fizetés? Az a kiemelkedő, hogy valaki szakmunkás papírral meg egy gagyi céggel villany / víz / gázszerelőként, esetleg burkolóként keres simán havi 800e-1M Ft-ot.


Ez az 50-100e Ft lehet valakinek soknak hangzik, de amikor az ember lakást venne, esetleg autót, pont ott van vele, ahol a part szakad. 15 év helyett 12 alatt gyűjti össze a lakásra valót....



2021. nov. 3. 13:33
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
75%
kész csoda hogy nem a fodrászos példával jöttél
2021. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
95%
én ismerek traktorost aki nettó 400 et keres, tehát annak még jobban megéri menni.
2021. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
87%
Sőt, tudok olyan gázszerelőről, aki még ennél is jobban keres. Felcsúton.
2021. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
72%
#2: Igen, csak azt a 400k-t csak 9 hónapban kapja (felét zsebbe), 3 hónapra meg a bejelentett minimálbért. úgy már nem is olyan csábító. Pláne, ha hozzáveszed, hogy azon a 3 hónapon kívül nincs se éjjel, se nappal, se hétvége, se ünnepnap, ha menni kell, menni kell. Akkor már jobban megér heti 5 nap 8-16 dolgozni ugyanannyiért.
2021. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
27%
Tesztmernok vagyok, informatikus, azert itt 5 ev tapasztalattal a netto 7-8kilo megvan... Csak mondom...
2021. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
22%
Info MSc, brutto 2.5 milla.
2021. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
84%
Azzal tisztaban vagy, hogy mernok es mernok kozott hatalmas kulonbsegek vannak?
2021. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
88%
Az az igazság, legalábbis saját véleményem alapján mindenképpen, hogy kezdenek feltelleni a mèrnöki szakmák ès ezáltal nyomják lefele a béreket. IT az mèg jól fut, ès ez a fizetés sem számít rossznak amennyit kapsz, ès mondjuk a gèpèsz ês villamos mérnökök élernek. Igaz, hogy már nem igazán kiemelkedő ez sok esetben. Aztán vannak olyan iparágak ahol karrier ès fizetés szempontjából nekem már meg sem érné a mérnöki lèt. Èpitőipar , agrar/èlelmiszer ipar meg hasonlókra gondolok itt.
2021. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
68%

Én is ezt hallottam ismerőseimtől.

Mérnök ismerősöm nettó 300-zal, körbement az összes helyi cégnél, hogy magasabb pozit kapjon, több fizetésért. Sima beosztottként persze azonnal fel is vették volna, de többért nem. Dobott is egy hátast, amikor megtudta, hogy compliance-en többet keresek nála.

Másik ismerősöm nyelvtudás nélkül nem is tud elhelyezkedni mérnöki diplomával, csak magyar cégeknél, garantált bérminimumért.

Az IT is egyébként egy legenda. Sok IT-st keresnek, de aki igazán jól keres, az nem sok van.

2021. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
22%

Gazdasági pálya jobban megterul, többet lehet vele keresni.


En nem is vegeztem meg gazdasági MSc-vel de már kaptam 350 netto ajanlatot. Tapasztalat nelkul. :D

2021. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!