Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valaki pénzt akar nekem...

Ha valaki pénzt akar nekem küldeni UK-ból paypalon keresztül a bankszámlára, és kereskedői (Nem tudom hogy mondjak remélem igy) accountja van, akkor tényleg fizetnem kell valamilyen kártyáért hogy átutalhassa a pénzt?

Figyelt kérdés
Nem értek a paypalhoz, szóval nem tudom hogy ez igaz e, nekem azt mondták hogy elvileg kell vennem egy "google play" gift cardot vagy egy "steam" gift cardot és annak valami kódja alapján tudja elküldeni nekem a pénzt mert kereskedői paypal accountja van vagy mi.. szerintetek ez átverés vagy tényleg így működik? Bunkó válaszokra nem vagyok kíváncsi.
2020. ápr. 19. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez átverés.
2020. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kaptam screenshotot is időponttal, mindennel, hogy elküldtek a pénzt de a bank azt írja hogy xy értékben kell egy voucher kód amit nekem kell megvenni és akkor kapom meg a pénzt, nagyon hitelesnek látszik és nagy szükségem lenne most arra a pénzre de nem tudom bízhatok e benne.
2020. ápr. 19. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

> nagyon hitelesnek látszik

Na ja, eszméletlenül hiteles átverés. Gondolj már bele, ember...

2020. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha vettél google pay gift cardot, és megadod nekik a kódot, az egyetlen célt szolgál: hogy ők ezt az összeget, amennyiért te a google play cardot vetted, használni tudják a google play store-banm és a te költségeden ott vásárolni

a paypales átutaláshoz semmiféle kódra nincsen szükség, bármilyen besorolású számláról is utalnak neked.

remélem nem vettél ilyen gift cardot, vagy ha már igen, nem adtad meg a kódot, inkább költsd el te azt az összeget

2020. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem költöttem semmi ilyesmire, köszönöm szépen a válaszokat, végül rájöttem hogy ez tényleg nagy baromság, de azért az elején voltak kétségeim bevallom 😅
2020. ápr. 20. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!