Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy villanyszerelő?

Mennyit keres egy villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Kezdőként, felnőttként, szakmát váltóként.

Mi kell egy villanyszerelőnek a munkájához? Egy "gyorsított" képzés keretén belül végzett villanyszerelő milyen esélyekkel indul a munkaerőpiacon?

Tudnátok úgy tágabb értelemben írni a szakmáról?


2021. nov. 4. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első 1-2 évben ha bekerülsz valaki/valakik mellé valószínűleg a feladatok rosszabbik részét fogod kapni sok esetben, ha tippelném kéne lehet, hogy "csak" ilyen 250-ért az ország jobb részein.

De ha lemegy az első pár év gyakorlatod és megy önállóan a történet akkor sztem gyorsan ugrik a fizu feljebb és hát a saját vállalkozás az igazán jó történet. Villanyszerelők akikkel dolgoztam pár munkán együtt, kisvállalkozóként akár egyedül is, jóval többet hazavittek átlagosan mint én mérnökként.

2021. nov. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En villamosipari szakkozepbe jartam, majd 2 eves technikus es muszeresz OKJ-t csinaltam. Dolgoztam ipari villanyszerelokent. Megcsinaltam egy villamosmernokit. Most pedig a villanyszerelest csinalom szinten OKJ rendszerben, csak felnottkepzesben nem nappalin.

10-12. osztalyban a szakkozepben vilagosabb kepet adtak a szakmarol, mint az 1 eves felnottkepzesben. Ha nem tanultam volna 2 szakmat nappali kepzesen es nem dolgoztam volna benne kozel 10 evet en nem mernek felelosseget vallalni. Az 1 eves felnottkepzes nagyon vacak, tobben is tavaly kezdtuk el ismeros korben es ahogy osszehasonlitjuk a kepzeseket en meg relative jo iskolat valasztottam.

0 villamosipari alapismerettel keves az 1 eves kepzes. Utana en ugy gondolom legalabb 2-2 ev gyakorlat kell 2 kulonbozo tevekenysegben vallalkozo szakinal, mire elkerhetsz egy jo fizetest, esetleg vallalkozhatsz.

Elso evekben 2-300 eft-os fizura lehet szamitani, kesobb ez heti 40 oraban 4-600 eft koze emelkedhet alkalmazottkent. Vallalkozokent pedig az ugyfelkoron es a munkak volumenen mulik. Egy lampa felrakasert elkerhetsz Szolnokon kiszallassal 15 eft-ot. Mig egy budai hazban egy csillar felrakasert elkerhetsz tizszer annyit. Mind a ketto fel ora, csak mas a megrendelo.

2021. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az nem stimmel szerintem, hogy egy villamosmérnökivel még végezzél el egy villanyszerelő OKJ-t.


Nincs erre valami mentességi?


Hogy nem szerelhetsz villanyt ha villamosmérnök vagy ráadásul még 10 évet dolgoztál is benne?


Egyből vizsgára kéne bejelenteni akinek van ilyen előélete nem?

2021. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mi kell egy villanyszerelőnek a munkájához? Egy "gyorsított" képzés keretén belül végzett villanyszerelő milyen esélyekkel indul a munkaerőpiacon?"



Szerszámok, munkakedv, meg szaktudás.


Atól függ milyenek az esélyek, hogy mit vállalsz be, mivel itt mindíg benne van a képletben, hogy ottmaradsz a fázison (akár más hibájából kifolyólag is).


Mindíg kell felelősségbiztosítás is, de szerintem életbiztosítás sem árt...

2021. nov. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 Nem ilyen egyszerű. Én műszer automatikán végeztem a mérnökit és a műszerész és automatika technikus sem jogosít fel kisfeszültségű berendezés üzembehelyezésére, szerelésére. Továbbá ahhoz hogy elektromos biztonsági felülvizsgáló (ami tartalmazza az érintésvédelmet és villamos biztonsági felülvizsgálóit is) legyek, vagy villanyszerelő, erősáramú berendezés szerelő kell hogy legyek, vagy olyan mérnöki tanulmányokat kell felmutatni ahol legalább 15 (vagy 20? pontosan nem emlékszem) kredit energetika szakirányos tárgyból áll. Villámvédelmi felülvizsgáló dettó. A robbanásbiztos berendezés szerelői végzettséghez sem elegendő a mérnöki kar. Továbbá a FAM is hasonló.

Ha egyéni vállalkozóként akarsz a szakmában tevékenykedni, nem árt ha van villanyszerelő vagy erősáramú berendezésszerelő papírod. Ha nincs, az erősen be tudja korlátozni a lehetőségeidet mind munkavégzés mind képzés terén. És nem áthidalható. Amit egyébként nem bánok, mert attól függetlenül hogy az elmélet (talán a gyakorlat is) egy részével kapcsolatban alaposabb ismeretekkel rendelkezem 10 év szakmázás, 2 OKJ meg egy mérnöki képzéssel mint az oktatók, más perspektívából közelítenek meg alapvető kérdéseket. Nem bánom hogy egy picit a spektrum szélesedik. Inkább arra céloztam, az előbbi hozzászólásban, hogy aki tényleg 0 villamosipari (és fizikai) ismeretekkel ül be egy villanyszerelő képzésre, az elmélet pár %-át fogja valóban megérteni. Mikor a skin hatásról vagy szuperpozícióról beszélt az oktató, a csoport 90%-a értetlenül pislogott. Holott teljesen alap és relatíve egyszerű dolog mind a kettő. Egy olyan embernek aki 15 évig dolgozott pékségben és 20 éve nem tanult matekot meg fizikát (alap szintig sosem jutott el bennük), a tananyag egyik fülén be, másikon ki.

2021. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazottként kezdőként szerintem 200-nál többet ne várj.

Ha idővel lesz tudásod és pénzed magadnak csinálni, akkor több milliót is kereshetsz havonta. De ehhez tudás kell és rengeteg szerszám, munkaeszköz, autó, vállalkozás fenntartása stb.

2021. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
200-300 között keres egy kezdő, a gyorstalpalós villanyszerelőket mindig lenézték. Ha befuccsol az épitőipar sok villanyszerelő aki most épületeket szerel megy a levesbe. Nem lesz ennyi meló.
2021. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!