Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Törvénytelenül jár-e el az...

Törvénytelenül jár-e el az álláshirdető, ha kiadja a jelentkezők adatait?

Figyelt kérdés
Köztisztviselő vagyok, a helyi önkormányzatnál egy bizonyos munkakörben dolgozom. Szeretnék másik kerületben dolgozni, meg is van hirdetve állás. De félek jelentkezni, mert a vezetők között van egy olyan szóbeli megállapodás, hogy ha beadja valaki az állásra a jelentkezését, akkor azonnal értesítik a jelenlegi munkáltatót. Ez biztos, hogy így van. Ezért nem tudok váltani, mert én csak akkor szólnék a főnökömnel, ha biztos, hogy felvettek máshova. Úgy gondolom, hátrányba kerülnék a jelenlegi munkahelyemen, ha kitudódna, hogy jelentkeztem, de nem vennének fel. Van valami jogszabály, ami védi a jelentkezők jogait és inkognitását?

2021. nov. 6. 02:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van, gdprtol elkezdve nagyon sok dolgot sert. Ha ezt ok szoba kommunikaljak akkor semmi bizonyítékod nem lesz, szoval kb semmire nem mesz vele
2021. nov. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"a vezetők között van egy olyan szóbeli megállapodás, hogy ha beadja valaki az állásra a jelentkezését, akkor azonnal értesítik a jelenlegi munkáltatót"

Ez az infó honnan van?


Amúgy meg a GDPR pont erre van. Ha te nem járulsz hozzá, akkor nem adhat infót másik munkáltatónak. Ha mégis ilyen történik, akkor be tudod jelenteni.

2021. nov. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Több munkatársam is így járt, hogy máshova jelentkezett és kiadták az adatait. Én se nagyon akartam elhinni nekik. De aztán ott is hirdettek abban a munkakörben állást, amelyik kerületben lakom. Először telefonon érdeklődtem és a telefonban mondta a vezető, hogy van köztük ez a megállapodás, ez oda-vissza működik. Szerencsére nem mondtam jég, hogy melyik kerületben dolgozom és a nevemen is változtattam. Szerintem ez félelmetes, jogszabályellenes, ami itt zajlik!
2021. nov. 6. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!