Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cég 6 órára vesz fel...

Ha egy cég 6 órára vesz fel papíron minimálbérrel de 12 órát dolgoztat és ugyanúgy csak minimálbért ad 12re akkor az már valójában minimálbér alatt van? Tehát törvénytelen?

Figyelt kérdés
Mikor említettem a főnökömnek hogy törvénysértést követ el mert 12 órára ad nettó 70-et azt mondta nem törvénysértés mert a minimálbért megkapom (és papíron 6 órára kapom). Na de a minimálbér az 8 órára vonatkozik nem? Vagyis heti öt nap napi 12 órára már nem lehetne minimálbért fizetni?
2015. dec. 20. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Papíron 6 órára kapod a minimálbért, nyilván egy ellenőrzés során ezt szépen be is tudnák mutatni. A hülye az, aki aláírja azt a papírt 6 órára, és mégis képes 12-t ledolgozni. Gondolom, nem te vagy az egyetlen, akit így dolgoztatnak, kollégákkal együtt csoportosan fel kéne lépni az ilyen munkáltatók ellen, nem fórumon hőbörögni. Azért tehetik ezt meg, mert az ember tűri, meg legfeljebb nyafog, de nem lép.
2015. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a sok ember aki így dolgozik éhen is halna ha 1 hónapig nem kapná meg azt a minimálbért se, ezért nem mer pattogni egyik se. Ez itt a probléma.
2015. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Így van. Senki se gondolja hogy jókedvemben vagyok iylen helyen. De örülök hogy ez is van, előtte avgy egy évig muinkanélküli voltam ahhoz képest ez paradicsom,.

Arra meg hadd ne mondjak semmit hogy hülye aki aláírja...

Hát hüyle vagy nem ha nem írja alá repül.

2015. dec. 20. 18:01
 4/13 A kérdező kommentje:

"nem fórumon hőbörögni."


Ja egyébként hol hőbörögtem? Idézd be.

2015. dec. 20. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Mind a 30 kérdésedet? Kattints a "Saját kérdéseid" szövegre balra fönt.
2015. dec. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Eleve törvénytelen, hogy nem vagy bejelentve annyi időre, mint amit ledolgozol.


Minden más már csak hab a tortán.

2015. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor a mai magyar munkhelyek 90%-a törvénytelen. Én pl még sose voltam olyan helyne ahol a papír munkaidő és a valóságos egyezett volna.
2015. dec. 20. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
én 38 éves vagyok, ez a 14. munkahelyem, ebből egy au-pair meló volt külföldön, mindegyikben be voltam jelentve tisztességesen és kifizették a túlórákat - ez mind Magyarországon, 4 különböző megyében 7 különböző városban....szóval hagyjuk ezt a 90%-os dumát...
2015. dec. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg én is csupa jó helyen dolgoztam, mert eddig minden legálisan, ingyen túlóra nélkül ment. A 90% biztosan túlzás.
2015. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tessék olvasni egy mértékadó munkaerőpiaci portálon ld profession.hu


na jó ők nem 90-re hanem csak kb 80-ra taksálják az ilyen munkahelyeket!

2015. dec. 21. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!