Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor ugyanazért a pénzért...

Amikor ugyanazért a pénzért többet kell dolgozni vagy keményednek a feltételek, hanyatló iranyvételről beszélünk?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy munkakör, adott a belőle kivehető pénz. Amennyiben ugyanaz a bevétel ezek után több erőfeszítés árán kapható meg, mint eddig, az romló, hanyatló körülmény. Vagy nem így van?

2021. nov. 7. 04:09
 1/4 anonim ***** válasza:
14%
Nem
2021. nov. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2021. nov. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hanyatló irányvételről nem beszélünk mert az képzavar, de amit írsz az teljesen normális és úgy hívják fejlődés.

1 példa: az a cég (pl. Tesla) aki először vágott bele elektromos autó gyártásba, jóval többet el tudott kérni a termékéért mint most, amikor szinte minden autógyártó csinál ilyet. Ettől még nem mondanám, hogy a Tesla mint cég hanyatlik, csak azért mert ugyanazért a bevételért több autót kell legyártania.

2021. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten a munkavállalók szemszögéből értettem. Adott egy munkakör, x mennyiségű betolt energia, y mennyiségű kivett pénz. Amikor egyre többet kell ugyanazért dolgozni, vagy még pl a stressz és/vagy a létbizonytalanság növekedik, akkor a munkás közérzete rossz irányba változik, azaz a "melós" "proli" munkavállaló össz-életminősége hanyatló tendenciát mutat. Erre gondoltam.
2021. nov. 8. 12:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!