Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki olyan családból származik,...

Aki olyan családból származik, ahol nem olvastak mindennap mesét ,nem tanultak vele végig általánosban majdnem minden tárgyól,nem kapott fejlesztést plusszban otthon, felnőttként mit dolgozik, mit tudott tanulni, mi lett belőle(d)?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 08:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Csak nagyon az elején tanultunk együtt szüleimmel, általános 3-4.től pedig egyedül. Van egy szakmám és egy érettségim, de egyiket sem használtam igazán:D Régen könyvelő akartam lenni, de elengedtem, túl sok tanulás (Nem voltam rossz tanuló, de akkoriban nem volt kedvem többet szenvedni). Évek óta a kereskedelemben dolgozok, mint vállalkozó.
2021. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Könyvelő (három diplomával, mind a három teljesen más irány, pusztán érdeklődésből tanultam). Saját vállalkozásom van.

Húgommal, öcsémmel tanultak, az egyik varrónő, a másik festő.

2021. nov. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Én hasonlóan vagyok az egyeshez. Esti meseolvasás meg ilyesmi sosem volt nekem. Első 1-2 osztályban tanultak velem a szüleim, illetve inkább úgy mondom, hogy megtanítottak, hogy kell tanulni. Utána egyedül tanultam. Néha, amikor tinikoromban szartam bele a tanulásba, akkor esténként "kikérdeztek", de az inkább már csak ilyen cseszegetés féle volt, sok értelme nem lett.

Aztán később magamtól megjött az eszem, egyetemre mentem, elvégeztem, meg még egy pár kiegészítő képzést hozzá. Most pénzügyekkel, könyveléssel, könyvvizsgálattal foglalkozok elsősorban, egész jólmenő vállalkozásom is van, amiből kényelmesen megél a család.

2021. nov. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A húgodnak és az öcsédnek volt valami diszkalkulia vagy egyéb disz vagy tanulási nehézség, ami miatt kellett velük tanulni vagy te segítség nélül is jól tanultál?
2021. nov. 9. 09:18
 5/19 anonim ***** válasza:
Velem sosem tanultak, iskolaotthonos rendszer volt, nem is volt házink. (2 voltam)
2021. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én segítség nélkül is kitűnő voltam mindig, ők meg egyszerűen lusták... Három évig tanultam iskolotthonos rendszerben (nem volt házink soha), negyedikben voltam napközis, de hazértem, leültem, tanultam, aztán olvastam alvásig :)

Vannak gyerekkori fotónk, én már kaárcsonyra is könyvet, füzetet meg tollat kértem játék helyett állandóan.

2021. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Néha azért olvastak gyerekként nekem, tanulni csak nagyon ritkán tanultak velem. Egyszer igen balul is sült el, ez valahogy nagyon megmaradt. Valami alap egyenletet kellett elvégezni szorzás és egy összeadás talán, vagy nem is tudom és egyszerűen nem értettem. Nem volt hozzám türelme a szüleimnek akkor, így az volt a válasz hatodszorra idegesen, fennhangon, hogy nem igaz már, hogy mit nem lehet érteni. Én is elég lobbanékony természet vagyok, elég komoly hiszti görcs jött rám, konkrétan kitéptem egy marék hajam, hogy nem tehetek róla, hogy nem értem és sírva elvonultam... Nem tudom, hogy előtte/utána tanultak-e velem, ez maradt meg. Különórára soha semmiből nem jártam. Illetve gimiben nyelvsuliba már beírattak egy nyelvvizsga felkészítőre, amikor látszott, hogy sulis alapon ebből nem lesz nyelvvizsga.

Mérnök lettem ebben dolgozom és csak úgy érdeklődés szintjén született egy közgáz diplomám is, de abban szerintem sosem fogok dolgozni. Nem lett a szívem csücske.

Azért hálás lehetek, mert rugdosni mindig rugdostak, hogy tanuljak, de nem igazán igényeltem ehhez segítséget. Egyszerűen lelkiismereti ügyet csináltam a jegyeimből világ életemben.

2021. nov. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nagyon néha olvastak nekem mesét, de sosem tanultak velem. Egy szállodában vagyok igazgató helyettes.
2021. nov. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8, és nem tudod helyesen leírni a munkaköröd???
2021. nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9, de, csak az autocorret mindig belepofázik.
2021. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!