Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tanárok (általános középisko...

A tanárok (általános középiskola gimnázium) akkor is arra az időre is kapnak fizetést mikor otthon vannak?

Figyelt kérdés

Értem itt a nyári tavaszi őszi és téli szünet.

Valamint a tanárok fix bért kapnak vagy órabérbe vannak és a ténylegesen ledolgozott óra után fizetik őket ?

Valamit hány órát dolgozik egy tanár hetente ?


2013. júl. 2. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
A tanároknak kötelező szabadságot kivenni a szünetekre, máskor nem vehet ki. Fix bért kapnak, kivéve, ha óraadók. Kb. 22 óra a kötelező óraszáma, de a munkaidő 40 óra hetente.
2013. júl. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

A szünetre is kapnak fizetést, de közel sem annyi a szünet, mint a diákoknak.


Fix bért kapnak.


40 órát dolgoznak.

2013. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Azt az időt nekik a szabadságuk terhére adják ki. Év közben csak elvétve mennek szabira. A nyári szünet sem pontosan akkor kezdődik, és akkor fejeződik be nekik mint a diákoknak, mert annyi meg már nincs. A szabadságra meg természetesen jár a fizu.
2013. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

Hogy magyarázkodnak.

Na persze:)

Nyári szünet kapásból a tanároknak is vagy másfél hónap.

Július szinte végig, augusztus fele is ott van meg júniusból is jut.

Emellé ott az őszi, téli, tavaszi szünet, ami megint legalább 2-3 hét.

Plusz egy héten nem is dolgoznak 40 órát, max 30-at.

2013. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó!

Te tanár vagy, hogy így tudod????

Én igen, s mától vagyok szabin!

Augusztus elején ügyelek 1 hetet!

Az őszi, téli szünet pár nap lesz, de ez is szabadság, ha nincs elég megyünk dolgozni!

A munkaidő 8-4-ig tart, de van, hogy 5-kor is ott vagyunk!

2013. júl. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
38%

Ne röhögtess már!

Júniusban mit csináltok azon kívül, h bejártok kávézni meg bizonyítványt tölteni?

Augusztusban komolyan ügyelsz egy hetet?

Más ember egész évre kap 20 napot, te meg játszod itt a hattyú halálát, mert egy hónap szabadság után be kell menni egy hétre(gondolom akkor is vakulásig fogsz dolgozni)

Arról nem is beszélve, h a téli szünet 24-től kezdődik és 3-ig tart, 10 nap.

Az nem pár nap, főleg ha sikerül kifogni lehet több is, akár 14.

Jah és én nem vagyok tanár, de van a családban több is meg az ismeretségemben, látom nagyon jól h megy.

Az meg csak egy dolog, h 8-4ig vagytok, a 1/3-a lyukasóra, hiszen általában nem annyi tanár van, ahány osztály....

2013. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

Az iskolai tanárok ha kiszámolnák a ténylegesen munkával töltött időt éves szinten és az éves fizetésükkel elosztanák, Kirívóan magas órabér jönne ki.


Az órára felkészülést ne számoljuk már bele (mikor a munkatársammal hazafelé megbeszéljük hogy holnap így meg úgy fogjuk csinálni azt nekünk se fizetik ki hogy felkészülünk a holnapi napra. )


egy tanár heti 18 órát ha,dolgozik.

2013. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Napi 4-5 órára felkészülni, dolgozatot javítani kedves hozzánemértő nem annyi, mintha te megbeszéled hazafelé útközben a másnapi munkát!!!

Bizony sokszor éjjelig tartó munka!

2013. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Sosem értettem ezt az "órára felkészülés" dumát... Már nem azért, de felkészültem én az óraadásra előtte az egyetemen... Tartottam én is előadásokat meghívott előadóként az egyetemen egy éven át. A kollégák állandóan ott is rinyáltak, hogy húúúúú mennyit kell készülni az órákra. Mennyit? A tudás a fejemben van, maximum egy óra tematikát kell összehoz, hogy mi fér bele az adott időkeretbe. Az meg meg van otthon egész évre előre, -tól - ig kikapom belőle 30 mp alatt azt a tervezett anyagot, ami belefér és kész.


Az egy elég érdekes tanár, akinek pl. egy középiskolai matematika óra előtt át kell néznie a hatványozást... A felkészülés max. annyi, hogy ránézek a mai tanrendre, ah, hatványozás alapjai, köszipuszi és leadom.


A dolgozatjavításnak meg az a trükkje, hogy olyan dolgozatot kell iratni, amit könnyű javítani...

2013. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Én sose értettem mi olyan nehéz a programozásban, olyan programot kell csinálni, amit könnyű leprogramozni.


A cipőkészítés trükkje az, hogy olyan cipőt kell csinálni, amit könnyű összevarrni.


Na kb. ilyen szintű a te hozzászólásod is.

2013. júl. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!