Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemista programozók!...

Egyetemista programozók! Mikorra éreztétek azt, hogy "piacképesek" vagytok? Mikorra találtatok szakmába vágó diákmunkát?

Figyelt kérdés
Mérnök informatikán vagyok első féléves, és a tárgyak nagy része csak alapozás még. Elég sok időt szánok plusz tanulásra (jelenleg C, C++ és Git), hogy ne csak elméleti tudásom legyen. Ma viszont belenéztem a diákmunka álláshirdetésekbe és már ide is egy lista különböző technológiát kérnek. Ezek láttán most totál hülyének érzem magam. Mikorra sikerült levetkőznötök ezt az érzést?

2021. nov. 9. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Az info szigorlat teljesitese utani felevben vallaltam eloszor diakmunkat.
2021. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Én rengeteget tanultam otthon suli mellett. Mire eljutottam oda, hogy felvegyenek már 15 hobbi projektem volt githubon. (Akkor nekem nagynak számított, nyílván most töredék idő alatt megcsinálnám. De volt 2-3 komplexebb is ami most is sok időt venne el.)

Szóval az első év befejeztével (2.félév) kezdtem komolyabban foglalkozni vele és durván 7-8 hónap volt mire piacképesnek éreztem a tudásom és munkát kerestem. A hobbi projekteknek hála ez elég könnyen ment. Azóta már lediplomáztam és van 2 év tapasztalatom.

2021. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
60 éves korodra piacképes leszel ne aggódj!
2021. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Persze, az álláshirdetések mindig a szuperhősöket keresik, akik mindent is tudnak - csak aztán valahogy nem ilyeneket vesznek fel a végén.

Legyen egy kis önbizalmad, menj el pár interjúra, mit veszthetsz vele? A lényeg amúgy is hogy tanulj, gondolom nem azért mész dolgozni első évben, hogy most keresd meg a családi házra valót.

A nemsikerült interjú is tanulás, sőt az egyik legjobb.

2021. nov. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Végzős villamosmérnök hallgató vagyok, és ezáltal közel sem programoztam annyit, mint ti, akár csak az első félévben, de nagyon együtt tudok érezni.


Még gyakornoki poziknál is egy egész listányi elvárást gyűjtöttek össze.

Szoftveres pozícióknál pl. olyan technológiákat, nyelveket soroltak, amik egymástól teljesen eltértek.

Pl. mi a fenének kér egy cég mondjuk Java ismereteket, ha amúgy mondjuk pl. szinte kizárólag csak C++-al dolgoznak...? Ez csak egy példa, és nem is akarok bődületes marhaságokat sem mondani.

Tőlem, amikor az előző, gyakornoki állásomra pályáztam, konkrétan mindent kikérdeztek C-ből. Aztán mi lettem a végén, na mi... kb. egy gyári munkás feladatait láttam el. Úgyhogy azért elég nagy kamu sokszor az elvárások listája is. :D

De más szakterületeken, szakmákban is ugyanez van.


Egy megint másik helyen, amit rengetegen dícsérnek, és ajánlják a pályakezdőknek (multi), óriási marhaságokat kérdeztek a PLC programozásról (tudom, más szakma). Mindent tudtam a Siemens PLC-kről, amit a munka megkövetelt, de azért kidobtak, mert egy viszonylag ritkán használt függvény azonosítóját nem tudtam, ráadásul a fejlesztőkörnyezet ki is írja ezt a bizonyos id-t. ... :D


Csak sok szerencsét tudok kívánni. Az első gyakornoki helyemet tavaly négy-öt hónap keresés után találtam meg.

Aztán utána mennem kellett onnan a vírus miatt, mert bár nem mondtak fel nekem, de a vírusra hivatkozva nem tudtam bemenni dolgozni, home office-ra meg nem volt lehetőség.

A második állásomat másfél hónapnyi keresés után találtam meg.


A mostani helyemre is kb. ugyanennyi keresés után vettek fel, szerencsére nagyon szeretek itt dolgozni... :)

Úgyhogy magamból kiindulva, sok sikert, és kitartást kívánok!


F

2021. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva kb. 2 év tapasztalat után éreztem magam piacképesnek. Egyébként meg az egyetem utolsó évében.

Ha nem vagy nagyon pro, az 1. évet kb. elfelejtheted, vagy esetleg elmész egy céghez tesztelni, és ott betanulsz, és idővel áttérsz fejlesztői posztra. :) De reálisan a 2. lezárt évet mondanám.

2021. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most vagyok első félévemben egyetemen, csak annyi különbséggel, hogy programtervezőn. Május közepén kezdtem el front-end-el foglalkozni, és augusztusban találtam szoftverfejlesztő munkát. A jelenlegi munkahelyemről most fogok átmenni a következőre, mivel ott több tapasztalatot fogok tudni szerezni, illetve a fizetés is jobb. Az elején nagyon impostor szindrómám volt, illetve 5 helyre is beadtam a cv-met, csak egyetlen helyről jött vissza bármiféle üzenet. Én azt mondom, amint úgy érzed, hogy képes lennél azon a területen programozni egy alkalmazást, ahol akarsz dolgozni, akkor jelentkezz egyből. Legrosszabb esetben visszautasítanak.
2021. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!