Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Video vágó online kurzust...

Video vágó online kurzust megéri végezni?

Figyelt kérdés

El lehet helyezkedni a munkaerőpiacon jelenleg ezzel az egy dologgal(skillel)? Eredeti végzettségem élelmiszer-ipari mérnök, de sajnos bár a papírom megvan hozzá, én egy nagyüzem termelését levezényelni sajnos túl "hülye" vagyok, meg amióta ebben a szakmában dolgozok teljesen tönkre ment az önbizalmam, csak árnyéka vagyok régi önmagamnak. Pedig úgy vágtam bele 2 éve, hogy szeretem...

Szóval most valami máson gondolkodom, szimpatikus a videó vágás, de ha képes lennék rá,(nem tudom, hogy az vagyok-e, elég nehéznek tűnik) szívesen megtanulnám a weboldal készítést/szerkesztést/design-t, ugyancsak online kurzuson, szerencsére az angol jól megy, szóval a lehetőség megvan rá.



2021. júl. 7. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
nincs.. videovágás yt videóból megtanulható.. mármint a technikai része, a többi kreativitás és gyakorlás.
2021. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen igen
2021. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon alap szinten énis tudok, van már pár munkám. Csak gondoltam felgyorsítom a fejlődésemet valamilyen kurzussal. Akkor gondolom sokkal jobban megéri a weboldal készítés...
2021. júl. 7. 20:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Most gondold el, szerintem alapból sincs olyan hú de sok pozíció ilyen állásból, de az mind előnnyel indul veled szemben, aki valamilyen főiskolán tanulta ezeket a dolgokat.
2021. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
a videóvágók amúgy se alkalmazottként dolgoznak.. többnyire, hanem szabadúszók.
2021. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Semmi értelme a papirnak. Csak a kapcsolatok számítanak 80%-ban. A maradék 20% a tehetség. Üdv: egy vágó
2021. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Szabadúszóként csurran-cseppen valami meló, de ez az egy skill már kevés. Már olyan embereket keresnek inkább, aki vágó, szerkesztő, operatőr, mikor melyik sapkáját veszi fel.


Ettől még megéri megtanulni, hasznos skill, de az is kérdés, mit bír a géped.


A webdesignban nagyobb perspektívát látok.

2021. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vágó-operatőrként végignéztem az elmúlt 15 év változásait a szakmában. Borzasztóan felhígult a videós/tévés világ, olcsóbbak lettek az eszközök, mindenki azt hiszi hogy ő is filmes, mert van egy "jó" minőségű (Media Marktban vásárolt) kamerája, meg zenei ütemre meg tud vágni egy zenés etűdöt. És sajnos az kell mondjam, hogy megszűnt az igényesség is a szakmában, a broadcast eszközöket egyre inkább felváltják a consumer cuccok, mert gyorsan lehet velük dolgozni, nem kell hozzá több ember és amúgy is "jó van az úgy".


A vágó ( ha már önállóan dolgozik) sokszor a szerkesztő feladatot is megnyeri, tehát nem az a truváj hogy el tudod vágni a snittet, hanem kapsz egy magazinműsorhoz leforgatott 3 órás musztert és neked kell a lényeget megragadnod benne, összeállítani egy 10 perces anyagot belőle.


Vágóként érdemes érteni az After Effect-hez is, mert borzasztó nagy a verseny és valamivel ki kell tűnni a sok önjelölt vágó között. De mint tudjuk "előny" ha tudsz kezelni DSLR/MILC-eket, drónozol is, és alkalomadtán be tudsz ugrani szerkesztőnek is. Minél kisebb a cég, annál több a feladat.


Vágóként főállás mint olyan csak a tévés szakmában van, ha a klasszikus értelmeben vett bér alapú állásról beszélnük. A tévézésben azonban nincs hétvége és ünnepnap, mivel adás minden nap van, karácsonykor is. Minden hét más, lehet egyik héten hétfő, kedd, péntek, vasárnap dolgozol, másik héten kedd, szerda, csütörtök, szombat. Minden családi vagy hétvégi programot a hozzád kell igazítani. Szóval ezzel számolni kell. Kis városi tévékhez könnyebb bekerülni, de azok alul fizetik az embert.


Ha meg is akarsz élni vágóként, akkor KATA-s egyéni vállalkozóként kell dolgozni, egyedi megrendelések szerint. Ez azonban olyan mint a kutya vacsorája. Nyáron annyi munka van, hogy nem győzi az ember, télen meg kb abból él amit nyáron megkeresett. Illetve sose lehet előre tervezni, mindig csak 2 héttel látja az ember előre a munkáját. Nyaralás felejtős nyáron, mert az nagy kiesés. És a KATA-s vállalkozást csak akkor ajánlom, ha fiatal vagy és extrém módon terhelhető, és még nincs képben a családalapítás, mert itt soha semmi sem biztos.


Én ha ma kezdeném, valószínű egy teljesen más szakmát választanék, valami IT-s irányba mennék inkább.

2021. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek is inkább a weboldal készítés/fejlesztés éri meg...sajnos a baj, hogy nem vagyok programozó, egyetemen minimálisan súroltuk a témát, de kb síkhülye vagyok hozzá jelenleg, na de sebaj, ma elkezdtem egy ingyenes kurzust, aztán, ha megy, akkor fizetősbe is befektetek, akár többe is. Ha van valaki, aki jártas a témában azzal szívesen beszélgetnék privátban.
2021. júl. 8. 20:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha lenne ismerős videokeszito a közelben biztos segitseget kérném. De nincs tehát hiány szakma.

Szerintem sokaknak lenne ilyen segítségre szükséguk de nincs ember.

Én pl. A videó feliratkozást akarnám megtanulni youtube-on de nem találok olyan személyt aki segítene. Pedig megfizetnem jól

2021. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!