Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó üzleti kapcsolatok kialakít...

Jó üzleti kapcsolatok kialakításához, és fenttartásához mi szükséges? Mennyit dobna a latba ezügyben egy HR végzettség?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 10:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy erre valaki vagy rátermett, vagy nem. Nekem pl. több diplomám van és műszaki vénám is, de mondjuk egy műszaki értékesítő, vagy üzletkötő pozícióra nem lennék alkalmas. Én nem szeretek másokat keresni, házalni, eladni, ajándékot vinni, megbeszélni, új partnereket keresni, jópofizni, stb. Nem vagyok ilyen kapcsolatteremtő és ha már megvan a jó viszony is nehezemre esik azt ápolni. Sok üzleti partnerünk van, akik időről időre felkeresnek és sokan nagyon nagyon jól csinálják, baráti hangulatot és kapcsolatot alakítanak ki, nem is feltétlenül negatív dolog ez. Cserébe ha valami bajod van, akkor nyilván ahhoz fogsz segítségért fordulni, akivel elröhögtél fesztelenül 20 percet, és aki bizalmat sugárzott, nem ahhoz, aki feszengve ült veled szemben és csak néztétek egymást olykor a kínos csendben. El van mentve a telefonszámom, ismer névről, ha felveszi a telefont már tudja ki vagyok, nem kell újra és újra bemutatkoznom és esetleg nagyjából azt is sejti, hogy mit akarok.

Szóval kell rendelkezni egy kapcsolatteremtő virtussal, némi talpraesettséggel, nyitottsággal, légy segítőkész, told a termékeidet, de azért ne túl erőszakosan, mert az marha idegesítő. Férkőzz be csak úgy alattomosan a tudatba. Légy nagyvonalú, gáláns, barátságos és meg fogja hozni az eredményét.

Ezt semmilyen iskolában nem tanítják. Tanítják hogyan add el magad pl., de ha ezt kényszeredetten csinálod, inkább szánalmas leszel. Szóval én mindig megállapítom, hogy erre születni kell.

2021. nov. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!