Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 280 ezres (nettó) kezdőfizetés...

280 ezres (nettó) kezdőfizetés frissdiplomás pályakezdőként nagyon rossznak számít?

Figyelt kérdés
Persze szakfüggő is, de úgy általában, nem ,,büfészakról” beszélve.

2021. nov. 11. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Erre így nem lehet válaszolni, a konkrét szak és a gyakornoki tapasztalat ismerete nélkül.

Én idén szoftverfejlesztőként helyezkedtem el frissdiplomásként (BSc), nettó 400-zal vettek fel (mindennel együtt, nem alapbérben ennyi). Volt némi releváns gyakornoki tapasztalatom.

2021. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%

"nettó 400-zal vettek fel (mindennel együtt, nem alapbérben ennyi)"


Ez mit jelent?

2021. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Hogy nem az alapbérem a nettó 400, hanem az egyéb juttatásokkal együtt ennyi.
2021. nov. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
40%

"Hogy nem az alapbérem a nettó 400, hanem az egyéb juttatásokkal együtt ennyi."


Mint például?

2021. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Azt jelenti, hogy a munkaszerződésében kevesebb van.


A pótlékok, egyéb "járandóságok" nem pontosan vannak elszámolva, hanem rá van dobva az valamennyi a törvényileg járó garantált bérminimumra órabérre vetítve egy "átalány" formájában, így hivatalosan hiába reklamálna ha több járna. Gyakorlatilag meg mindíg többet dolgozik mint amennyit fizetnek!

2021. nov. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Nálam portásként ugyanezt csinálják 24 órás munkarendbe.


Nincs se fizetett szabadság, se éjszakai pótlék, se ünnepnap.


Úgy éves szinten legalább 670 ezerrel vagyok rövidebb ezekmiatt.


(pótnapokkal 28 nap fizetett szabi járna / év)


Ha szabira megyek, lehet nyugodtan, csak nem számol el érte semmit, csak papíron van kiadva akkor se a valós.


Valóságba úgy kellene, hogy az is kapja a pénzt aki helyettesít, meg én is aki szabin vagyok.

2021. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Nálam az van, hogy ugye garantált bérminimum olyan nettó 900 / óra aztán ad 1050-es órabért és van neki hathavi munkaidőkeret.


Hol 14 hol 16 napot kell bejárni, ha szabi van akkor is "két 24 órás munkanap" kiesésénél az már egy hét távollét, annyival kevesebbet utal.


Ha leosztom szorzom is kijön a brutto 219.000, a fizetett szabik, ünnepnapok meg le annak nyelve.


Bérpapírt nem ad, jelenléti íven nincs rajta a munkáltató adatai, aláírása, csak egy fénymásolt fejléces papír amire már nem mndhatja az ellenőr, hogy nincs jelenléti, miközben nem felel meg a formai követelménynek, mert nem köthető a munkáltatómhoz.


A munkáltatóm pénzügyi közvetítőn keresztül utalja a fizetést, azaz más cég utal mint aki a szerződésbe van.

Egy év után meg hozzák az új munkaszerződést fénymásolt pecséttel. Soselátott van hogy külföldi nevű ügyvezetőkkel.


Ez így megy évtizedek óta, mindenkivel aki ilyen melót végez és nincs hol fogást találni.

2021. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem katasztrófa, de azért ebből nem lesz sarokházad.


Ha felkúszik 500 nettó környékére három év alatt, az már korrekt.

2021. nov. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Kevés az adat így erre nem lehet értékes választ adni.
2021. nov. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem kezdésnek jó, én "büfészakkal" + pár év tapasztalattal keresek ennyit. Persze még nekem is nőhet tovább idővel.
2021. nov. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!